У Вінниці вперше провели операцію на відкритому серці, яке зупинили на 16 хвилин

У Вінниці вперше провели операцію на відкритому серці, яке зупинили на 16 хвилин

Пацієнтом став однорічний хлопчик з Миколаєва, з діагнозом: вторинний дефект міжпередсердної перетинки. Операція тривала чотири години. Це перша така операція, яка була проведена у Подільському регіоні., – зазначають у Вінницькій ОВА.

Однорічного хлопчика прооперувала команда кардіохірургів  із Вінниці та Києва під керівництвом і за безпосередньої участі академіка, директора  Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова НАМН України Василя Лазоришинця.

Академік Василь Лазоришинець пояснив, що операція на відкритому серці, яка проводиться із зупинкою життєво важливого органу, проводиться при важких уроджених серцевих патологіях.

Василь Лазоришинець. Фото Вінницької ОВА.

  • Перша операція, яку ми провели сьогодні у Вінниці – на відкритому серці,  друга – ендоваскулярна, яка проводиться без розрізу. У зв’язку з військовими діями, ми маємо проблеми у Києві, але наш потужний кадровий потенціал і надсучасне обладнання мають працювати попри те, що в країні йде війна, – сказав академік.

Хворого хлопчика консультували ще до початку повномасштабної війни в інституті, а операцію довелося вже робити в Вінниці. Колектив інституту Амосова залишається у нашому обласному центрі, щоб наступного тижня зробити ще одну операцію.

Завдяки новітнім технологіям, після такої складної операції період реабілітації дитини становить всього 7 днів! І далі по життю хлопчик буде здоровим, як інші ровесники.

Ілюстративне фото – ВВС.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *