У Вінниці неповнолітній збував синтетичні наркотики

У Вінниці неповнолітній збував синтетичні наркотики

Нещодавно у місті Вінниці працівники кримінальної поліції затримали 17-річного вінничанина, який шляхом закладок збував у місті наркотичну PVP – сіль. Під час проведення першочергових слідчих дій у хлопця вилучили пакет з психотропом, також він показав місця зроблених до свого затримання закладок. За повідомленням  Національної поліції у Вінницькій області, наразі правоохоронці встановлюють осіб, які втягнули неповнолітнього в наркобізнес й постачали йому заборонені речовини.

Правоохоронці затримали неповнолітнього з пакунком синтетичного наркотику, якого він отримав для подальшого перепродажу.

Хлопець отримував заборонені речовини, фасував їх та робив закладки у різних частинах міста.

Поліцейські вилучили у восьми місцях на вулицях обласного центру закладки з PVP – сіллю, які він встиг облаштувати.
Наркотичні речовини направлені на експертизу.

У повідомленні йдеться, що неповнолітній затриманий в процесуальному порядку та знаходиться в ізоляторі тимчасового тримання.
У його діях вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 307 Кримінального кодексу України (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

За такий злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 8 років.
Кримінальна відповідальність за торгівлю наркотичними речовинами настає з 14 років.

Довідково (за інформацією НДЕКЦ МВС України):

На жаль, останнім часом серед молоді, та й не тільки, набув популярності вкрай небезпечний синтетичний наркотик PVP. згідно з Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і пре­курсорів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000, PVP належить до особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено. Відомий також під назвами «ванільне небо», «швидкість», «флакка», «солі», «альфа». З’явився орієнтовно у 2011 році.

Шкода від наркотику

Наркотичний засіб має специфічну молекулярну структуру, що дозволяє речовині миттєво проникати в клітини, оминаючи біологічні бар’єри, що викликає активний процес вироблення моноамінів (активних речовин). Спостерігається короткочасна й сильна інтоксикація, а також стійка фізична й психічна залежність уже за 2 прийоми.   У пацієнтів із наркотичною залежністю спостерігається різке погіршення стану здоров’я й неухильна емоційно-особистісна деградація. Після безперервного тижневого вживання зменшуються інтелектуальні здатності, людина вже не може швидко й правильно вирішувати різного роду завдання. Після безперервного двомісячного прийому спостерігаються перепади примітивних емоцій (агресія, страх, сміх), а також порушення мови.   Наслідки тривалого вживання   При вживанні наркотику організм швидко виснажується, порушується робота всіх систем і внутрішніх органів. Згідно статистики, більшу частину наркозалежних чекає летальний кінець у перший рік застосування.

  Серед розповсюджених наслідків тривалого вживання наркотиків варто відзначити:

  •  фізичне виснаження, розпад і дистрофія м’язів;
  • викидні, безплідність, патології плода у вагітних;
  • порушення зору аж до його втрати;
  •  тромбоемболія (закупорка легеневої артерії кров’яними згустками), порушення кровообігу в головному мозку;
  • інфаркт міокарда, судинна гіпертонія, порушення серцевого ритму, патології судин і серця;
  •  суїцидальні спроби, депресивний стан;
  • психологічні розлади із проявом маревних станів з потужними галюцинаціями.

Крім того, вдихання кристалізованого порошку через носову порожнину приводить до виникнення на слизуватих носа дрібних виразок. При пероральному застосуванні розвиваються захворювання травної системи (виразкова хвороба, гастрит, коліт та ін.).   Під час куріння пари наркотику при вдиханні пошкоджують легеневу тканину. Як результат — спостерігається кашель і кисневе голодування (кисень не надходить повною мірою  в кров). У результаті внутрішньовенного введення судинні стінки запалюються, розвиваються системні або місцеві інфекції (СНІД, вірусні гепатити, абсцеси).   Передозування наркотиком   PVP — це сильнодіючий синтетичний наркотик, після прийому якого в 15 % осіб розвивається гостра інтоксикація.

Серед найпоширеніших  симптомів отруєння варто відзначити: 

  • сильна нудота й часті блювотні позиви;
  •  неадекватна і агресивна поведінка;
  • прояв марення й галюцинацій;
  • прагнення зробити собі боляче;
  •  відсутність зв’язної і зрозумілої мови, затьмарена свідомість;
  • неконтрольовані панічні атаки;
  •  порушення серцевого ритму;
  • зупинка дихання і втрата свідомості;
  • мимовільні гримаси, тремор, судоми;
  •   лихоманка.

Смертельна доза у більшості випадків залежить від стажу вживання наркотиків, стану здоров’я, маси тіла, роботи обмінних процесів, способу вживання і взаємодії з іншими речовинами.   Летальний випадок може наступити при одноразовому прийомі наступних доз:   шляхом вдихання  – понад 20 мг; внутрішньовенно – 50 мг; при пероральному прийомі – 120-150 мг.

Хмільничани! Бережіть своє здоров’я і здоров’я своїх близьких. Займайтеся спортом, насолоджуйтесь життям і не розмінюйтесь на сумнівні насолоди.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *