У Вінниці хочуть встановити пам’ятник колишньому очільнику Української Греко-католицької Церкви Любомиру Гузару. Хмільничан теж запрошують приєднатись до благородної справи

У Вінниці хочуть встановити пам’ятник колишньому очільнику Української Греко-католицької Церкви Любомиру Гузару. Хмільничан теж запрошують приєднатись до благородної справи

У Вінниці хочуть встановити пам’ятник колишньому очільнику Української Греко-Католицької Церкви Любомиру Гузару. Наразі вже ініційовано збір коштів на для створення та встановлення скульптури.  Про це повідомляють наші колеги з Інтернет-видання “Вежа”.

Посилання на матеріал: https://vezha.ua/u-vinnytsi-planuyut-vstanovyty-pershyj-v-ukrayini-pam-yatnyk-lyubomyru-guzaru-foto/
Ми публікуємо його дослівно. Можливо, мешканці Хмільника та Хмільницького району теж захочуть долучитись до цієї благородної та гуманної справи. 

Ідея створення встановлення пам’ятника Любомиру Гузару виникла у вінницької греко-католицької громади минулого року.

– Блаженніший Любомир – не тільки церковний діяч, але мудрець нації, людина, постать якої виходить далеко поза межі УГКЦ. Він мав що сказати усім українцям, у тому числі політикам. Цю ідею пам’ятника я поніс владиці Йосифу Міляну, який прихильно прийняв її і сконтактував нас зі скульптором Олесем Сидоруком. Митець представив нам своє бачення. І так візія ініціаторів із Вінниці, візія владики Йосифа та візія Олеся Сидорука поєдналися довкола макету пам’ятника Блаженнішому, – розповів вінницький парох УГКЦ отець Григорій Рогацький в коментарі РІСУ.

Так може виглядати майбутній пам’ятник: 

Ідеєю також поділились з Центром історії Вінниці, співробітники якого, в даному випадку, виступають консультантами. Як розповів у коментарі Vежі директор Центру Олександр Федоришен, Любомир Гузар у якості Глави УГКЦ неодноразово відвідував Вінницю з пастирськими візитами. Батько очільника Церкви, Ярослав Гузар був старшиною (офіцером) Галицької Армії та служив у підрозділах, які дислокувались у Вінниці та Жмеринці у 1919-1920 роках.

Ярослав Гузар у центрі фото. Світлина надана Центром історії Вінниці.

– Навіть якби цього персонального та родинного зв’язку з містом не було, людина такої величі заслуговує на пам’ятник. І я сподіваюсь, що йому знайдеться місце у Вінниці, – каже Олександр.

Любомир на зустрічі з парафіянами храму Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ у Вінниці. Фото надане Центром історії Вінниці.

Любомир Гузар – український церковний та громадський діяч, патріарх-предстоятель УГКЦ (2001-2011 р.р.). Став священником в 1958 році, єпископом в 1977-му, а з 2001 року – кардиналом. Свого часу був одним з кандидатів на папський престол.

Наразі ініціативу вже представили Синоду єпископів УГКЦ і Главі Церкви Святославу Шевчуку. Поки триває робота над ідеєю, у Вінниці розпочинають збір коштів. На створення і встановлення скульптури необхідно 37 000 доларів. 

– Сума велика і ми такої не маємо, але ідея вартує того, щоб старатися. Отож, хто може, нехай приєднується пожертвою грошей. Хто не може цього, нехай не зневірюється і єднається з нами у молитві. А Бог допоможе добрій справі, – коментує отець Григорій сайту РІСУ. 

Всі, хто хоче долучитись до збору коштів на пам’ятник Любомиру Гузару, може звертатись безпосередньо до отця Григорія Рогацького за телефоном 098 259 6625. 

Варто зазначити, що це може бути перший в Україні пам’ятник Любомиру Гузару. Минулого року на його честь відкрили меморіальну дошку на Київщині, а Нацбанк випустив пам’ятну монету номіналом дві гривні. 

Ілюстративне фото – “Громадське телебачення”

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *