У трьох громадах Вінниччини збудують житло для переселенців. Показали проєкт

У трьох громадах Вінниччини збудують житло для переселенців. Показали проєкт

В Агрономічній, Ладижинській та Хмільницькій громадах буде реалізовано проєкт «Покращення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб», в рамках якого планується будівництво житла для осіб, постраждалих від війни. Про це інформує Вінницька обласна Рада, передає NEWS Хмільника.

Громади, які беруть участь у проєкті, були відібрані на основі певних  критеріїв: 

  • частка ВПО відносно кількості  місцевого населення;
  • наявність ділянок для будівництва;
  • можливості для працевлаштування та доступність соціальної інфраструктури.

Загалом на Вінниччині буде збудовано понад 400 квартир. У 2024 – 2025 роках також передбачена реконструкція наявних житлових об’єктів.

Меморандум про співпрацю між Хмільницькою міською радою, Міжнародною організацією з міграції (МОМ), Вінницькою обласною державною (військовою) адміністрацією та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України  було підписано 16 лютого цього року.

У Хмільницькій міській раді зауважили, що разом із іноземним партнером – організацією МОМ коштом Німецького банку розвитку – у Хмільнику побудують житло для внутрішньо переміщених осіб та інших соціальних категорій – військовослужбовців, учителів, лікарів, які зможуть орендувати це житло за пільговими цінами.

У Хмільнику вже сформовано відповідну земельну ділянку, видано містобудівні умови та обмеження для будівництва багатоквартирного житлового будинку. Проектантом виконано геодезичні роботи на земельній ділянці та попередньо вивчається можливість щодо підключення запроектованого об’єкта до інженерних мереж.

  • Підписання меморандуму не означає, що вже завтра житло розпочнуть стрімко будувати. Для цього насправді треба зробити ще багато роботи усім учасникам проєкту. І ми до цього разом готові! Головне – процес рухається і тепер наші наміри обумовлені юридично, – наголосили у Хмільницькій міській раді.

Довідково:

Житловий проєкт, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW), передбачає будівництво до 2 000 квартир для близько 6 000 осіб у Чернівецькій, Київській, Львівській, Івано-Франківській та Вінницькій областях. Донором є Уряд Німеччини – 72,1 млн євро. Загальну координацію проєкту здійснюватиме Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *