У світі значної популярності набула українська мова

У світі значної популярності набула українська мова

Зокрема, українську мову хочуть вивчати все більше людей в усьому світі, навіть у тих, які досить далеко від України. Так, після початку повномасштабного вторгнення солов’їну прагне вивчити значна кількість людей.

Про такий факт повідомили на платформі для вивчення мов Duolingo.

За даними сервісу, після вторгнення Росії до України у лютому понад 1,3 мільйона людей у всьому світі на знак солідарності почали вивчати українську мову.

  • Інтерес до вивчення української мови та використання української мови у кризових ситуаціях різко зріс у перші тижні після початку війни, досяг піку наприкінці березня та залишався стабільним до кінця 2022 року, – зазначили у звіті на платформі.

Більше того, крім жителів сусідніх з Україною країн, українську мову почали вивчати навіть у більш віддалених країнах, таких як  Аргентина, Японія та В’єтнам.

В Duolingo розповіли, що в країнах, які прийняли найбільшу кількість українських біженців, спостерігалося значне зростання: за шість місяців після вторгнення кількість людей, які вивчають українську мову, зросла на 1651% у порівнянні з минулим роком у Німеччині, на 1615% у Польщі та на 1515% у Чехії.

Також, наприклад, у Німеччині, популярність української мови у 2021 році була на 36-му місці, а в 2022-му українська посіла 15 сходинку. Також помітним стало зростання популярності мови у Великій Британії: українська піднялася на 20 позицій у рейтингу найпопулярніших мов — із 37-го у 2021 році до 17-го у 2022 році. Учні в США також звернулися до української мови з цілого ряду особистих та політичних причин — у США українська піднялася із 36-го місця у мовному рейтингу у 2021 році до 22-го у 2022 році.

Найбільше зростання інтересу до української в 2022 році зафіксоване в Ірландії (2229%), Німеччині (1651%), Польщі (1615%), Нідерландах (1590%) та Чехії (1513%).

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *