У найближчі пів року хмільничанин Роман Кашпур готуватиметься до наступного марафону

У найближчі пів року хмільничанин Роман Кашпур готуватиметься до наступного марафону

Хто,  як не він знає, що не потрібно здаватися, а варто рухатись тільки вперед. Військовослужбовець, колишній розвідник та наш земляк Роман Кашпур власним прикладом неодноразово демонстрував свої силу духу та міць, та підтверджував, що повноцінне життя з протезом – цілком можливе.

Лише днями наш Герой подолав значну відстань у Лондоні на підтримку української армії, як уже збирається підкорювати нові вершини – уже в нових містах і країнах. Так, у найближчі пів року Рома готуватиметься до Нью-Йоркського марафону, що відбудеться 5 листопада.

  • Лондонський марафон входить в топ 6 світових, 1 я здолав, ще є як мінімум 5 причин над чим тренуватись…. Ну і, звичайно, я хочу потягти щось мінімум удвічі важче за 16 тонн, а, може, і не удвічі На все свій час!, – поділився Роман.

До Лондона Роман взяв український стяг із підписом Валерія Залужного. Каже, що  це був його додатковий стимул, мотивація на перемогу. Більше того, Роман планує виставити стяг на міжнародний аукціон, щоб отримані кошти віддати на українську армію. Кожну копійку віін планує витратити на коптери, авто для ЗСУ, і все те, що найнеобхідніше нині для нашої Перемоги.

Має хмільничанин ще одну важливу місію. З приїздом до Лондона він відкрив збір коштів на сучасні протези й інвалідні візки, а також на лайнери та обладнання для Інституту протезування. Мета – зібрати 100 тисяч фунтів. Однак, каже, 100 тисяч – це приблизно чотири з половиною мільйони гривень. Наче сума вражаюча, але цього вистачить максимум на десять хлопців. Це якщо говорити тільки про протезування. На реабілітацію цього не вистачить.

  • Є різної складності поранення, – пояснює Роман. – Може бути, як у мене, пів мільйона на три роки виділено, а якщо в хлопчини немає руки чи ноги вище коліна, потрібен мільйон. Вибачте, але руки-ноги не повиростають, і це вже треба ставити на державну рейку,пояснив земляк.

А тому зараз він розробляє та підтримує проєкти, які могли б допомогти країні з економічною й технічною реалізацією цих задач. На його думку, необхідно розвивати інституції, що цим займатимуться. У нашій розмові Роман порушив тему про нестачу в Україні “єдиної державної програми для освіти протезистів”.  Потреба в таких спеціалістах зростає через збільшення кількості людей з ампутацією. А така тенденція може призвести до зниження якості виробництва.

А ще, щоб зібрати кошти для поранених військовослужбовців, сьогодні Роман оголосив розіграш футболок із підписами відомих футболістів.  Саме напередодні наш земляк зустрівся із Олександром Зінченком (гравцем Лондонського футбольного клубу “Арсенал”) та Михайлом Мудриком (гравцем Лондонського футбольного клубу “Челсі”). Тож Роман як амбасадор Благодійний фонд «Громадянин» / Citizen Charity foundation , оголосив розіграш футболок. Всю інформацію про діяльність Фонду та про всіх, кому допомогли і кому допомогають, можна дізнатись, перейшовши за посиланням на сторінку фонду

Про деталі розіграшу: час, місце та формат буде повідомлено згодом.

Ветеран війни Роман Кашпур отримав від держави три протези: повсякденний, купальний і спортивний. Ще один спортивний йому дістали волонтери. Зараз у Львові йому розробляють ще один – спеціально для марафонських забігів.

Нагадаємо, в Лондонському марафоні, крім Романа Кашпура, брали участь також Євген Жар, Сергій Довбиш та Ірина Рубцова – дружина військовослужбовця Олексія Рубцова, який загинув в бою за Україну і мав брати участь у Лондонському марафоні минулого року.

Автор – Алла Корнієнко.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *