У МОЗ розповіли, кого з невакцинованих вже з понеділка будуть відсторонювати від роботи

У МОЗ розповіли, кого з невакцинованих вже з понеділка будуть відсторонювати від роботи

8 листопада 2021 року набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягатимуть обов’язковим профілактичним щепленням.

  • З 8 листопада працівники, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, будуть відсторонені від роботи до моменту вакцинації. При цьому щеплені однією дозою зможуть працювати далі, – наголосив під час пресконференції головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
  • Відповідно до наказу, обов’язковим щепленням будуть підлягати працівники трьох категорій: працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів, працівники місцевих державних адміністрацій і, відповідно, їх структурних підрозділів, працівники закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної, дошкільної, загальної середньої позашкільної освіти та також наукових установ незалежно від форми їх власності. …Працівники вказаних організацій, якщо вони на 8 листопада 2021 року не матимуть щеплення від COVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до того моменту, поки вони не отримають щеплення від COVID-19, – додав Ігор Кузін.

Він додав, що вказані професії потрапили у цей список в першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи органів виконавчої влади на національному і місцевому рівнях та закладів освіти.

Окрім цього, як наголосив держсанлікар, працівники цих установ та підприємств мають високий ризик захворіти на COVID-19, оскільки мають багато соціальних контактів під час роботи.

За словами Кузіна, не можуть бути відсторонені від роботи особи, які мають протипоказання – абсолютні чи тимчасові – до вакцинації та надали відповідний медичний висновок закладу охорони здоров’я.

Уже з наступного понеділка, за словами Кузіна, буде запроваджена довідка. Зараз ця форма довідки №028 перебуває на затвердженні центральних органів виконавчої влади, в довідці не буде вказуватися діагноз. Керівник установи може на законних підставах вимагати пред’явлення саме такого висновку. Якщо протипоказання тимчасові, то такий медичний висновок, така довідка, буде видаватися на певний проміжок часу – від 3 або більше місяців. І після того, як термін дії такої довідки завершиться, людина має отримати щеплення.

Кузін додав, що зараз в пунктах щеплення для тих людей, які вакцинуються там, є можливість як отримати довідку за формою 063 про проведення одного щеплення, так і після вакцинації завантажити додаток Дія та згенерувати жовтий COVID-сертифікат.

  • В такому випадку пред’явлення таких документів буде рахуватися як неухилення людини від вакцинації. Для тих, хто не хоче встановлювати додаток Дія, є можливість згенерувати сертифікат через портал “Дія” також після однієї дози, – повідомив Кузін.

Постановою № 1236, яка регулює основні карантинні вимоги та обмеження, також передбачено, що відсторонення від виконання професійних обов’язків підлягатимуть саме ті працівники, які відмовляються або ухиляються від проведення вакцинації, додав він.

Крім того, як пояснив Кузін, законодавство визначає, що працівники окремих професій, виробництв, організацій, діяльність яких може призвести до зараження їх працівників та поширення ними інфекційних хвороб, також підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти інфекційних хвороб, до яких відноситься коронавірусна хвороба COVID-19.

Джерело: Укрінформ. 

Ілюстративне фото – Закон і Бізнес.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *