У міськраді розповіли, на якій стадії нині будівництво соціального житла для ВПО

У міськраді розповіли, на якій стадії нині будівництво соціального житла для ВПО

Ми уже повідомляли, що Хмільницька громада є учасницею проєкту «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб», що передбачає будівництво багатоповерхового житлового будинку. Таке житло планується надавати ВПО в межах доступної довгострокової оренди.

За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Хмільницької міської ради, з 24 лютого 2022 року Хмільницька громада прийняла більше 11 тисяч громадян, які через війну вимушено залишили свої домівки. Упродовж 2022 – 2023 років у громаді проживало понад 9 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Станом на 1 липня 2024 року, на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення міської ради перебуває 4665 ВПО (3480 сімей).

Так, 16 лютого 2024 року підписано Меморандум про співпрацю між Хмільницькою міською радою, Міжнародною організацією з міграції (МОМ), Вінницькою обласною державною (військовою) адміністрацією та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

  • Хмільницька міська рада виділила земельну ділянку для будівництва багатоквартирного житлового будинку по вулиці Українця Владислава в місті Хмільник. Замовником проєкту (МОМ) проведено геодезичні вишукування (топозйомку) цієї земельної ділянки. Із проектантами та партнерами проєкту погоджено концепт- дизайн майбутньої будівлі. Управлінням містобудуванння та архітектури міської ради видано містобудівні умови та обмеження на будівництво об’єкта. Наразі міською радою, за запитом проєктної організації, здійснено замовлення технічних умов та обмежень на приєднання об’єкта до електричних та газових мереж, водопостачання та водовідведення, планування вуличної мережі, проектування інженерно-технічних заходів цивільного захисту та укриття в захисних спорудах, – розповів головний архітектор міста Олександр Олійник.

Начальник управління агроекономічного розвитку та євроінтеграції Хмільницької міської ради Юрій Підвальнюк пояснив, за якими критеріями буде проводитися відбір орендарів житла:

  • Будівництво житла – потрібна справа. Але не менш важливо прописати порядок отримання громадянами соціального житла та критерії відбору орендарів. Над цим ми, власне, зараз працюємо. За розпорядженням міського голови створена робоча група, яка розробляє проєкт Житлової програми. Це буде локальний документ, яким ми, міська влада, наші партнери та орендарі соціального житла, будемо керуватися на всіх етапах впровадження проєкту.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *