У Міністерстві охорони здоров’я оприлюднили методи захисту від наслідків радіаційної аварії

У Міністерстві охорони здоров’я оприлюднили методи захисту від наслідків радіаційної аварії

З березня минулого року триває окупація найбільшої в Європі та шостої у світі Запорізької атомної станції російськими загарбниками. А сьогодні в ГУР заявили, що з окупованої Запорізької АЕС поїхали троє працівників “росатому”, а рекомендації евакуюватися до 5 липня отримали також українські співробітники станції, які мають контракт з компанією. Також, за даними розвідки, на території ЗАЕС та в окупованому Енергодарі поступово зменшується кількість військових патрулів. Персоналу, що залишається, дали вказівку в разі будь-яких аварійних ситуацій звинувачувати Україну.

В будь-якому випадку, довіри до окупантів немає, тож українці мають бути готовими до будь-яких сценаріїв. Тож у Міністерсті охорони  здоров”я  уже підготували низку матеріалів:

Якщо у вашій місцевості трапилася радіаційна аварія, її можна перечекати в приміщенні. Заздалегідь підготуйте:

  • Скотч, плівку, щільну тканину тощо – якщо ви будете залишатися у будинку, а не в укритті. 

Радіоактивний пил осідатиме на усіх можливих поверхнях, тому слід ущільнити вікна та двері. Після того – не підходьте до них близько. Не користуйтеся зовнішніми системами вентиляції чи обігріву, зменшіть можливість потрапляння повітря з вулиці.

  • Засоби гігієни: мило, шампунь.

Після того, як ви зайдете у приміщення, слід змити з себе весь пил та бруд, тому найкращим буде прийняти душ. За відсутності такої можливості – вимийте руки, обличчя, відкриті ділянки шкіри. Намагайтеся не терти шкіру, щоб не пошкодити її та запобігти потраплянню радіоактивних речовин у рану.

  • Пластикові герметичні пакети, змінний одяг та взуття.

Після того, як ви змиєте з себе пил, слід переодягтися у чистий одяг, а попередній – акуратно зібрати у пластикові пакети (найкраще – герметичні) та покласти його подалі від людей чи домашніх тварин.

  • Їжу та воду.

Слід заздалегідь подбати про запаси їжі та води. Найкращим буде зберігати такі запаси у герметичних контейнерах. Пляшкова вода вважається придатною до споживання. Важливо, що кип’ятіння не знезаражує воду від радіоактивних речовин. Проте водопровідну воду можна використовувати для миття, але не для споживання.

  • Лікарські засоби.

Подбайте про запас ліків, які можуть бути потрібні вам за станом здоров’я.

Йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати йодид калію «для профілактики» без потреби – неприпустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю.

  • Засоби зв’язку.

Влада сповіщатиме про ситуацію та даватиме вказівки, які потрібно виконувати, тому подбайте про наявність мобільного інтернету, телебачення, придбайте радіоприймач, який може працювати від батарейок у разі аварії на електромережах. Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел.

Також варто зібрати документи, адже вони можуть бути необхідними у разі евакуації.

Захистити себе від впливу радіації можливо лише за умови дотримання правил – перебувати в укритті, стежити за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *