У Міністерстві оборони громадян закликали не оприлюднювати фото зниклих або полонених рідних

У Міністерстві оборони громадян закликали не оприлюднювати фото зниклих або полонених рідних

Йдеться про так звану інформаційну безпеку. Про неї зауважила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр. В чому небезпека таких постів, – повідомляє NEWS Хмільника.

Зокрема, Ганна Маляр наголосила, що вкрай небезпечно поширювати у соцмережах пости з фото, де зображені безвісти зниклі або полонені українські військовослужбовці у військовому однострої, із вказанням прізвища, ім’я, по-батькові та військової посади. Адже подібні пости можуть зашкодити як самому військовослужбовцю, так і перемовинам щодо обміну.

  • Такі пости переважно супроводжуються підписами, на кшталт: “Ця особа перебуває в полоні, подивіться, може хто знає чи шукає цю людину” або “помоліться за повернення” та містять персональні дані військового, – пише Ганна Маляр.

В ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА?

  • Річ у тім, що вказана особа дійсно може перебувати в полоні, але ворог при цьому вважає її цивільною.
  • Або особа може просто переховуватись на тимчасово окупованих територіях і шукати можливості повернутись.
  • Оприлюднюючи дані і фото такої людини, ви даєте ворогу орієнтир на пошуки.

Поширення в соціальних мережах інформації про позивні українських бійців, військові частини і місця їх дислокації, про обставини потрапляння військовослужбовців у полон тощо несе загрозу не тільки самим полоненим, але й їх бойовим побратимам.

  • Ми вже неодноразово наголошували на тому, що розміщення в публічному просторі будь-якої інформації про конкретну людину, яка перебуває в полоні у росіян, значно ускладнює процес повернення її додому і нерідко ставить під загрозу життя самого полоненого, – зауважила Ганна Маляр.

Йдеться про додаткову інформацію, як-то: значущість цієї особи для суспільства, її політичні погляди, місце служби чи попередня робота, відомості про склад сім’ї, про рідних і близьких тощо.

У Міністерстві оборони наголосили, що це спонукає ворога прискіпливо ставитися саме до цієї конкретної особи, в результаті чого вимоги до її обміну стають завищеними, а сам процес – максимально ускладненим.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗНИКЛА ЛЮДИНА АБО ПЕРЕБУВАЄ У ПОЛОНІ?

Звертатися до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який діє на базі Головного управління розвідки Міноборони України і об’єднує в собі понад десять державних установ та організацій.

Адреса приймальні: м. Київ, вулиця Спаська, 37. Телефони – 095 412 74 24, (044) 425 12 09.

Ця установа здійснює прийом родичів військовополонених та безвісти зниклих і надає юридичну, психологічну, а також іншу наявну інформацію.

Нагадаємо, що від початку широкомасштабної російської агресії в рамках 29 обмінів повернуто вже 1030 українців та українок, які перебували у ворожому полоні.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *