У Калинівці новоутвореного Хмільницького району розташується база авіації МВС

У Калинівці новоутвореного Хмільницького району розташується база авіації МВС

В Україні створюють систему авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС. Як повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, перші пункти системи мають запрацювати у західних областях у квітні. А з першого травня на постійне чергування авіація МВС заступить у Київському регіоні (Київська, Вінницька, Житомирська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Чернігівська області та місто Київ).

Одним із місць базування авіації МВС стане місто Калинівка новоутвореного Хмільницького району.

Чому Калинівка стане однією із складових системи авіаційної безпеки та цивільного захисту? Мабуть, невипадково, адже саме в Калинівці дислокуються підрозділи Національної гвардії України, тут є військове летовище з відремонтованою злітною смугою, яка здатна приймати літаки та гелікоптери.

Дорожний знак біля аеродрому вказує, що це ділянка дороги, над якою літаки чи вертольоти пролітають на невеликій висоті.  Фото з сайту Калинівка.city

Як зазначив міністр внутрішніх справ, очікується, що свою роботу вони розпочнуть навесні з окремих регіонів, а вже восени будуть працювати по всій країні у тісній співпраці з медиками. На чергування стане 57 гелікоптерів Airbus – Н145, великі Super Puma та маневрові Н125, а також вітчизняні Мі-8 та Мі-2. До цієї кількості гелікоптерів додадуться літаки Антонов та Diamond. Це буде цілий вертолітний флот. Третій по величині і якості авіафлот у Європі.

Одне з основних завдань єдиної Системи авіаційної безпеки та цивільного захисту – медична допомога, щоб з однієї точки до іншої можна було швидко доправити хворого, або ж команду лікарів, чи орган для трансплантації.

В усіх місцях буде чергувати льотна бригада та бригада медиків. Вони будуть у постійній бойовій готовності вилітати на виконання завдання. Зазначено, що таке зонування вибрано не випадково, а один пункт базування охоплює відстань у 350 кілометрів.

Гелікоптери мають забезпечити авіаційне покриття по всій Україні, вчасно надавати медичну допомогу постраждалим, здійснювати пошуково-рятувальні операції та моніторинг територій з протипожежною метою. Вони також обладнані медичними модулями для ефективної аеромедичної евакуації людей.

Авіаційний підрозділ Національної гвардії України, що дислокується у Калинівці, має досвід подібної роботи, а саме авіарозвідки, щоправда з використанням безпілотних авіаційних комплексів.

У 2014 році у Калинівці створили підрозділ Гвардійської авіаційної бази Національної гвардії України – ексадрилью безпілотних авіаційних комплексів. На підрозділ поклали завдання проведення авіарозвідки в інтересах Національної гвардії України, Збройних Сил, Служби безпеки України.

Особовий склад ескадрильї виконує бойові завдання у зоні проведення ООС, а також завдання на мирній території.

  • Практика показала, що авіаспостереження – дуже ефективний метод ідентифікації позаштатних ситуацій, – зазначають у Національній гвардії України.

Наприклад, рік тому, навесні 2020 року, коли у Чорнобильській зоні відчуження спалахнули масштабні лісові пожежі, на допомогу рятувальникам прийшли оператори безпілотних авіаційних комплексів Гвардійської авіаційної бази НГУ. Вони оперативно передавали дані про нові пожежі та виявлених порушників.

У 2020 році авіатори відновили злітну смугу військового аеродрому Національної гвардії України «Калинівка». Як зазначають у НГУ, смуга не використовувалась за призначенням впродовж десяти років, але зараз там можуть сідати та злітати військові літаки та вертольоти.

Також командування ескадрильї хоче обладнати смугу спеціальним освітленням, щоб приймати борти і вночі.

Джерело: сайти МВС України та Калинівка.city

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *