У Качанівці провалився під кригу чоловік. Його врятували “надзвичайники” та свідок пригоди (оновлено, відео)

У Качанівці провалився під кригу чоловік. Його врятували “надзвичайники” та свідок пригоди (оновлено, відео)

У Качанівці провалився на тонкій кризі та ледь не втопився чоловік. Потерпілого врятували бійці-“надзвичайники” та небайдужий свідок пригоди.

– О 15.27 до нас надійшло повідомлення про надзвичайну подію у селі. На місце події виїхали наші бійці та сільська місцева пожежна команда. На місці пригоди рятувальники побачили людину, яка перебувала у воді на відстані десь 50 метрів від берега. А коло потерпілого перебував ще один чоловік, який на автомобільній камері намагався дістатись до нього й допомогти, – розповів інспектор Хмільницького районного сектору обласних рятувальників Дмитро Іщук. – Наші бійці та небайдужий свідок пригоди, 22-річний місцевий мешканець Сергій, за допомогою човна та рятувальної мотузки дістали потерпілого з води. Врятованого, 30-річного мешканця Качанівки Павла, передали медикам “швидкої медичної допомоги”.

– Коли ми приїхали на місце надзвичайної події, потерпілий чоловік тримався за надувну камеру, що тримав біля нього свідок. Саме завдяки цій допомозі людина трималась на плаву та не потонула у крижаній воді. Свідок пригоди діяв у цій ситуації дуже вірно, – розповів начальник чергового караулу ДПРЧ-9 м. Хмільника Олег Погорчук, який виїжджав на місце “НП”. – Бо інакше підійти до потерпілого не було можливості – товщина криги десь півтора-два сантиметри. До того ж, там доволі глибоко – вже від берега глибина півтора метри й глибше. Ми швидко надали людям допомогу. Потерпілого госпіталізували до лікарні, де, за останніми даними, його стан здоров’я покращився.

Відео надзвичайної події оприлюднила пресслужба обласних рятувальників:

Рятувальники закликають хмільничан бути вкрай обережними та не виходити на тонку кригу. З метою захисту свого життя та здоров’я необхідно знати та виконувати наступні правила перебування на льоду:

1. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0):

– для одного пішохода – товщиною не менше 7 см;

– для групи людей – товщиною не менше 15 см;

– для масового катання на ковзанах – товщиною не менше 25 см.

2. Забороняється виходити на тонкий лід.

3. Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею (2-3 рази в одне і те саме місце) якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно припинити рух і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена).

4. Небезпечні місця на льоду, як правило, темніші за інших, небезпечний  -каламутний, малопрозорий і білий лід.

5. При переході замерзлої водойми необхідно користуватися прокладеними стежками. Під час групового переходу льодом необхідно йти на відстані 5-6 м один від одного й уважно стежити за тим, хто іде попереду.

6. При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (вмерзлі в лід кущі, траву та інше). Дуже небезпечно виходити на лід у нічний час.

7. Забороняється самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих.

8. Під час підльодного вилову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 4-5 м.

9. Кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, а також тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.

Якщо ви провалились у воду

•  зберігайте спокій, не панікуйте;

• голосно покличте на допомогу;

• широко розкиньте руки на краї пролому та утримуйтесь від занурення у воду з головою;

• намагайтеся обережно дотягнутися до якогось предмета, що допоможе вам втриматися чи вибратися на поверхню;

• вибирайтеся на лід без різких рухів, налягаючи на нього грудьми та по черзі витягуючи на поверхню ноги. Намагайтеся зайняти своїм тілом найбільшу площу на льоду;

• вибравшись з ополонки, необхідно відкотитися від неї на безпечну відстань, а потім повзти в той бік, звідки ви прийшли, адже там міцність льоду вже перевірена. Ні в якому випадку не можна швидко бігти до берега, навіть якщо вам цього дуже хочеться;

• далі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками немає, викрутіть мокрий і знову одягніть його. Для зігріву робіть будь-які фізичні вправи.

Якщо у вас на очах під лід провалилась людина

• крикніть, що ви йдете на допомогу;

• знайдіть предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку, якщо вона має довгу та міцно пристрочену лямку;

• наближайтесь до ополонки повзком, широко розкинувши руки;

• підкладіть під себе дошку, фанеру;

• не підповзаючи до самого краю ополонки (за 3-4 метри), подайте потерпілому  палицю (мотузку, лижу, шарф тощо) і витягніть його на лід;

• витягши потерпілого на лід, разом з ним повзком повертайтесь на берег;

• якщо на допомогу поспішають декілька людей, можна лягти на лід один за одним, узявшись за ноги, і повзти до потерпілого. Перший у «ланцюгу» подає  потерпілому ремінь, шарф, палку тощо і усі тягнуть його на поверхню криги та відповзають з небезпечної зони;

• витягнувши потерпілого на берег, надайте йому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму, викличте швидку допомогу.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *