У Хмільнику вшанували пам’ять священника Юзефа Кандефера

У Хмільнику вшанували пам’ять священника Юзефа Кандефера

3 грудня 2021 року в Польщі раптово пішов з життя римо-католицький священник Юзеф Кандефер, який 13 років був настоятелем костелу Пресвятої Трійці у Хмільнику. Йому було 58 років. За роки служіння у Хмільнику отець Юзеф залишив глибокий слід у серцях як католиків, так і православних вірян. У понеділок в костелі відбулася жалобна служба Божа, з молитвами за померлим.

О. Юзеф Кандефер народився у 1963 році. Пресвітерські свячення отримав у 1987 році. У 1993 році приїхав в Україну на служіння. З 1993 до 2006 року був настоятелем парафії Пресвятої Трійці. Він проводив систематичну катехизацію дітей і молоді у Хмільнику та d селах філіалів парафії. Священник відбудовував костел і покращував інфраструктуру на території храму.

Липень 2006 року. Перед від’їздом о.Юзефа. Зустріч з молоддю.

Та не лише цим запам’ятався хмільничанам. За роки служіння у Хмільнику о.Юзеф Кандефер дуже багато добрих справ зробив не лише у парафії, а й людям, не зважаючи на їхнє віросповідання. Він завжди допомагав усім, хто звертався до нього за допомогою. І не лише за зверненнями, адже чудово бачив, як кому можна допомогти. Моральну підтримку, добре слово та Боже благословіння у нього можна було отримати будь-коли. Надавав не менш важливу на той час матеріальну допомогу. Чи потрібні людині ліки, а немає грошей, чи їжа або одяг – він завжди допомагав, не просячи за це нічого.

   

Відрізнявся надзвичайною людяністю і добрим серцем. Хоронив тих померлих, яких не хотіли хоронити православні священники.

Залишив після себе лише найкращі спогади.

  •  Пам’ятаю, як старші жінки говорили про нього. Вони захоплено розказували, як отець Юзеф разом зі звичайними працівниками виліз на дах і весь день допомагав їм, хоч і не був змушений. Тоді велися якісь ремонтні роботи, – згадує одна з парафіянок.
  • Для мене він був опорою і провідником по життю. Завжди підтримували зв’язок. Завжди зустрічались, як тільки була можливість. Він був простою людиною з великої букви і щирим відкритим серцем для усіх, – розповіла парафіянка Людмила.
  • Вечная память прекрасному священнику и душевному человеку.
  • Это был замечательный, добрый, отзывчивый, с большой любовью в сердце священник и человек!
  • Він був найкращим за моєї пам’яті священником. Вічна пам’ять.
  • Був найкращим прикладом, вірним у вірі та опорою для прихожан. За таким пастором хотілося іти до кінця. Він умів вивести овець з темряви та запалити любов в серцях невіруючих. Велика вдячність йому.
  • Отець Юзеф був священик від Бога. Наші діти виросли на його вченнях. Вічна пам’ять про нього та його відданість служінню назавжди залишиться в наших серцях.
  • Пам‘ятаю, як спочатку трохи боялася ксьондза, а він як би знав, відчував, то  і жартами, посмішками приказував, що він зовсім не страшний. Взагалі я багато корисного для життя навчилася у нього, – розповіла парафіянка Ніла.

Похоронили отця Юзефа 7 грудня в польському місті Жешові, о 13.30 за київським часом.

Фото надані прихожанами Церкви і взяті з групи парафії у соцмережі.

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *