У Хмільнику відкрили виставку “Нескорений Херсон”

У Хмільнику відкрили виставку “Нескорений Херсон”

9 грудня в приміщенні хабу “Мурашник” відбулося відкриття виставки “Нескорений Херсон”.  Виставка відбувається в партнерстві з Міжнародним Мандрівним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA. Хмільник – це уже 14-е місто, де проходить показ фото нескорених херсонців. Із виставкою організатори були вже у столиці, Житомирі, Вінниці, Івано-Франківську, Чернівцях, Одесі, Луцьку, Чорноморську Одеської області, в Дніпрі, Черкасах та Львові.

“Незламні та сильні духом. Герої серед нас”. Так можна сказати не лише про тих, хто виборює свободу України. Ці слова і про відважних херсонців, які, не злякавшись російських солдат і їх агресії, відкрито вказували на свою приналежність до української держави, впевнено демонстрували свою любов до України.

На відкритті виставки її організатори – журналісти медіаплатформи “Вгору” розповіли про  те, як створювалися світлини, про життя в окупації Херсону та Херсонської області. Автор світлин – фотокореспондент медіаплатформи “Вгору” Олександр Корняков. Він фотографував життя мирних людей в окупації. Попри загрози своєму життю, фотограф  намагався якомога детальніше закарбувати на світлинах історичні моменти, про які в результаті дізналися у всьому світі. 

Фотографії Олександра Корнякова з херсонських мирних акцій проти російської окупації облетіли відомі світові інформаційні агенції – Reuters, The Times, The Guardian, BBC, Aljazeera та багато інших. Він знімав і протистояння на мітингах, і будні окупованого міста, і російських військових, що заполонили Херсон. Перебуваючи в окупації, вирішив дочекатися звільнення, зустріти українські війська і зробити історичні знімки. Але склалося так, що виїхати все ж довелося. 

  • Це був постійний страх. Страх навіть від того, які, можливо, і не несли жодної загрози. Окупанти почали наводити свої порядки, шукали військових, ветеранів АТО… Було страшно навіть вийти на вулицю, – розпочав свою розповідь автор світлин.

За словами організаторів виставки, дуже важко було працювати в таких умовах, тому журналісти вирішили працювати підпільно.

  • В перший день мітингу, коли людей було дуже багато, росіяни злякалися. Почалися репресії проти учасників мітингу. Однак люди не переставали приходити на площу.

Олександр Корняков наголосив також і на тому, що мітинги проти окупантів та окупації проходили не лише на центральній площі міста, а й в інших районах Херсона, та в інших населених пунктах області.

  • Я знімав також і відео. В кадр потрапили такі важливі моменти, як розгін, але пріоритетними у мене були все ж фото, – розповів нашому виданню Олександр Корняков.

Також автор виставки відповів на запитання, як йому вдалося непомітно від ворожих очей фотографувати важливі моменти.

  • Я прочитав дуже багато інструкцій закордонних організацій, в тому числі журналістських, тримав у голові всі поради. Звичайно, декілька разів мене помічали, я бачив, як вони (росіяни) за мною ходили. Я прекрасно розумів, чим для мене все це може закінчитися. Чесно кажучи, вдома я лягав спати одягненим, щоб мене не забрали в  спідньому. Декілька разів перевіряли паспорт, сумку, але, на щастя, небезпека мене оминала. Навіть коли я виїжджав, проходив багато блок-постів, в людей поруч перевіряли і телефони, і ноутбуки, а в мене жодного разу не дивилися телефони. Найважчий блок-пост був у Василівці. Люди чекали в черзі по декілька діб. І навіть там у мене не знайшли жодних фото. Насправді мені дуже пощастило. Раніше я з телефона все видалив, почистив кеш. Коли лише приїхав до Одеси, почав повертати месенджери. Та коли відновив WhatsApp, то ледь не зомлів: там збереглися майже всі фото. Якби вони виявили все те, що у мене зберігалося, то навіть не уявляю, що було б зі мною, – розповів нашому виданню Олександр Корняков. 

Після деокупації Херсону автор виставки уже відвідав малу батьківщину. Каже, що після завершення всіх презентацій, – а далі з виставкою планують відвідати Чортків та Запоріжжя, – все ж повертатиметься додому, до свого рідного Херсону.

«Нескорений Херсон» – це фотоісторія про жагу до свободи сміливих та безстрашних херсонців, про їх супротив російській окупації, що триває й досі.

Побачити фотовиставку хмільничани та гості міста зможуть в гуманітарному хабі “Мурашник”.  Виставка діятиме щодня з 11-ї до 16-ї години, і триватиме до 17 грудня. Вхід безкоштовний.

До речі, хмільничани можуть допомогти херсонцям, адже після окупації в людей залишилося дуже мало для існування. 

Благодійний збір
Нескорений Херсон
Отримані кошти підуть на допомогу херсонцям.
🎯 Ціль: 50 000 ₴
🔗Посилання на банку
💳Номер картки банки
5375 4112 0072 7043
Текст – Алли Корнієнко.
Фото – медіаплатформа “Вгору”.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *