У Хмільнику відкрили перший в країні музей черевичків, а експонати занесли до Книги рекордів України

У Хмільнику відкрили перший в країні музей черевичків, а експонати занесли до Книги рекордів України

Сьогодні відбулося урочисте відкриття приватного музею “Чобіток”, засновниками якого є хмільничани Олександр Кубряк і Неля Рибак, яка й зібрала унікальну колекцію черевичків.

Подія для нашого міста стала знаковою ще й тому, що це перший в Україні музей, де зібрана найбільша колекція декоративно-сувенірного взуття. Під час заходу колекцію сувенірних черевичків було офіційно занесено до Книги рекордів України.

Експозиція налічує більше 8200 експонатів. Унікальну колекцію черевичків Неля Рибак збирала більше 7 років.

Музей знаходиться неподалік Будинку культури, біля Нової пошти, відділення №2. Вартість вхідного квитка для відвідувачів складає 50 гривень. У групі Хмільник 1362, де розмістили фото з відкриття музею, вказали й те, що така ціна вхідного квитка є чисто символічною оплатою на опалення й утримання приміщення.

Чимало гостей завітало на відкриття музею “Черевичок”. Ми запитали у хмільничан про враження від події та експонатів:

  • Нелю Євгеніївну Рибак знаю досить давно, як людину творчу та дуже наполегливу. Думаю, саме завдяки таким її рисам їй вдалось зібрати не просто велику кількість цікавих речей, а справжню колекцію, де кожен експонат має свою цікаву історію, яку Неля Євгеніївна може розповісти будь-коли без жодної підказки. На сьогоднішній день колекція налічує 8242 черевичка з абсолютно різних матеріалів: від порцеляни і кришталю до різноманітних металів. Мені особисто дуже сподобались порцелянові черевички з котиками. Я переконана, що відкриття такого музею у місті Хмільнику стане поштовхом до значного розвитку туристичної галузі міста, адже аналогу йому немає в Україні – це надбання нашого міста і національний рекорд! Дуже рекомендую всім відвідати цей надзвичайно цікавий музей! – розповіла Олена Черній.
  • У місті Хмільнику, вважаю, такий музей дуже потрібний. Це прекрасна можливість для розвитку міста, і показовий приклад для всіх хмільничан, адже проста людина, займаючись улюбленим хобі, зуміла досягти й рекорду України. Це спонукає до праці, прищеплює любов до історії.Мені дуже сподобались кришталеві черевички, вони дуже витончені, як з казки про Попелюшку. А кожна дівчинка, як відомо, мріє про такі черевички. Крім того, на відкритті музею мого чоловіка було нагороджено орденом за розбудову України та Подякою Верховної Ради України, – поділилася враженнями хмільничанка Людмила Аксьонова.  

Фото – група Хмільник 1362 у Фейсбук, з архіву Людмили Аксьонової.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *