У Хмільнику з’явився гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу

У Хмільнику з’явився гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу

Вчора, 22 грудня, у приміщенні  КНП «Хмільницька центральна лікарня» відкрили гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу. Таких кабінетів на Вінниччині лише 3, один з яких і в нашій лікарні. І відкриття такого кабінету – це лише перша частина роботи. Другою частиною буде робота з жінками на усіх рівнях.

Про це поінформували на офіційному сайті Хмільницької райдержадміністрації.

У відкритті кабінету взяли участь керівник апарату Хмільницької районної військової адміністрації Наталія Ткачук, заступник Хмільницького міського голови Андрій Сташко, представник Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної військової адміністрації,  голова громадської організації «Оріана-Світ»-регіонального партнера МБФ «Український Жіночий Фонд» Ірина Ткачук  та лікарі.

 

Основою діяльності кабінету є раннє виявлення прихованих випадків насильства, превентивні заходи щодо їх можливого повторення, надання вчасної медичної допомоги, координація і перенаправлення постраждалих до надавачів інших необхідних послуг. Користуватися послугами цього кабінету зможуть місцеві жительки або внутрішньо переміщені жінки, які постраждали від гендерно зумовленого насильства та потребують медичної і психологічної допомоги.

Що означає назва – безбар’єрний кабінет – пояснила голова громадської організації «Оріана-Світ»-регіонального партнера МБФ «Український Жіночий Фонд» Ірина Ткачук:

  • Безбар’єрний кабінет – не означає, що ми відокремлюємо жінок з інвалідністю, жінок без інвалідності, внутрішньо переміщених жінок і жінок місцевих. Безбар’єрність кабінету означає саме доступність якісних гінекологічних послуг, в тому числі невідкладних, для УСІХ жінок. Тому приємно, що обладнання кабінету підсилить спроможності лікарні.

За її словами, обладнаний кабінет – це перша частина роботи, друга частина – робота з жінками на усіх рівнях.

  • Цей кабінет оснащений усіма можливостями.  Є можливість оглянути жінку, продіагностувати, зробити профілактику венеричних захворювань, ВІЛ/СНІДУ, є відповідні тести, провести потрібне знезараження і отримати консультацію професійного акушера-гінеколога. В лікарні забезпечено безбар’єрний доступ для усіх без винятку жінок цілодобово, 24/7, за необхідності є можливість залучити психолога для надання кваліфікованої допомоги, – розповів директор КНП «Хмільницька центральна лікарня» Олександр Кравчук.

Наразі відповідні навчальні курси пройшли 2 фахівців, також заплановано проходження навчання ще 3 спеціалістами.

Переваги кабінету:

  • зручне та доступне розташування на базі опорної лікарні;
  • професійний лікарський персонал, який пройшов навчання з медико-психологічної допомоги постраждалим від насильства;
  • допомога – цілолодобова, конфіденційна, безкоштовна;
  • сучасне інклюзивне медичне обладнання (зокрема, спеціалізоване гінекологічне крісло-трансформер для огляду маломобільних жінок);
  • препарати й засоби для захисту репродуктивного здоров’я, профілактики статевих інфекцій та ВІЛ/СНІДу.

Кабінет обладнано Міжнародним Благодійним Фондом «Український Жіночий Фонд» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення / UNFPA та Міністерства закордонних справ Данії.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *