У Хмільнику відбувся міжклубний турнір клубів “Січ” та “Ягуар”

У Хмільнику відбувся міжклубний турнір клубів “Січ” та “Ягуар”

Днями у приміщенні спортивно-оздоровчого реабілітаційного центру учасників АТО відбувся міжклубний турнір клубів “Січ” (Хмільник) та “Ягуар” (Війтівці) із Зендокай Карате До,  розділ боротьба.

В турнірі взяли участь 60 спортсменів. Вік учасників турніру – від 6 до 18 років.

За словами тренера Михайла Сидоренка, з метою дотримання протиепідеміологічних вимог, змагання пройшли без глядачів та були поділені на 3 частини, щоб зменшити кількість присутніх. До того ж на турнірі не було глядачів.  Незвично через відсутність батьків, дещо не вистачало учасникам емоційної підтримки, проте діти самі чудово впоралися із цим завданням.

В результаті турнірних змагань усі 60 спортсменів отримали нагороди за свої бойові вміння – дипломи, медалі, а найбільш вправні були удостоєні кубками.

ДОВІДКОВО: 

У Вінниці та взагалі в Україні з жовтня 2015 року культивується зендокай карате-до. Це бойове мистецтво, засноване на новітній техніці ММА і традиційних принципах будо. Саме місто над Бугом (Вінниця) є центром федерації з цього виду спорту.

В Україні вже діють 35 клубів, які розвивають зендокай карате-до. Він культивується в 5 областях: Вінницькій, Івано-Франківській, Чернігівськй, Київській і Одеській. В Вінницькій області наразі загалом 19 клубів. Є осередки й у Хмільнику та Хмільницькому районі.

ВИТОКИ

Стиль засновано в 1999 році в Японії майстром бойових мистецтв Озавою Такаші. Ще в молодшій школі він досяг значних успіхів в карате та дзюдо, але в пошуках реальності та ефективності почав займатися Дайдо-Джуку карате. Майстер ніколи не замикався на одній дисципліні та уважно вивчав не лише японські традиційні бойові мистецтва, а й багато інших єдиноборств, включаючи ММА і бразильське джиу-джицу. Його бійці брали участь у багатьох професійних турнірах, таких як PANCRASE, Shootboxing, Rizin та інших.

Отримавши колосальний досвід у вивченні бойових мистецтв і сформувавши власну концепцію реального двобою, Озава Такаші розробляє нову концепцію карате. Він йде з цим до Азуми Такаші — засновника і голови школи карате Дайдо-Джуку (Кудо) з пропозицією реформувати школу та відмовитися від вихолощування техніки в угоду видовищності Олімпійського спорту. Однак отримує рішучу відмову. Таким чином, в 1999 році Озава Такаші засновує свій власний напрямок бойового мистецтва – Zendokai Karate-Do.

БОЙОВИЙ АРСЕНАЛ

Zendokai Karate-Do в перекладі з японської — «шлях відкритої свідомості». Це синтез різних видів єдиноборств, в якому в рівній мірі розвинені ударна техніка ведення поєдинку в стійці і техніка боротьби. Поєдинки проводяться в повний контакт. Правилами Zendokai Karate-Do дозволені всі удари руками, ліктями, ногами і колінами в усі зони і рівні, кидки, підсічки зі стійки, боротьба і удари в клінчі, захвати, удари головою, больові і задушливі прийоми, також дозволена ударна техніка в партері. Такий солідний арсенал контактної техніки, чіткі і систематичні правила перетворюють бої в видовищні поєдинки з мінімальним травматизмом.

СУЧАСНІСТЬ

Японія — країна багатовікових традицій, в якій здавна було прийнято вважати, що будь-який вплив ззовні може негативним чином позначитися на японській культурі. Тому Японія та японські бойові мистецтва довгий час були закритими для іноземців. Незважаючи на те, що багато японських майстрів давно вже пропагували свої бойові мистецтва за межами Японії, Озава Такаші, вихований в суворих японських традиціях, 10 років з моменту створення свого стилю протистояв його поширенню поза межами країни.

На сьогоднішній день у Японії функціонує понад 110 шкіл із Zendokai Karate-Do з більш ніж 12 тисячами членів. Першими країнами, в яких з’явилося Zendokai Karate-Do були: Таїланд, Філіппіни, Тайвань, Гонконг, Шрі-Ланка, Іран, Франція, Чехія, Швейцарія, Німеччина, Україна, Італія, Росія, Марокко, Латвія, Білорусь. Зараз Zendokai Karate-Do практикується вже більше ніж в 40 країнах на усіх континентах.

Однією з наймасовіших організацій Zendokai Karate-Do в світі є Федерація Zendokai Karate-Do України, яка бере свій початок з жовтня 2015 року. Офіційними представниками стилю Zendokai Karate-Do в Україні є Ігор Юкальчук (Президент Федерації, 4 Дан) та Іван Юкальчук (Віце-Президент Федерації, 4 Дан). Саме українські спортсмени вперше представили Zendokai Karate-do Federation на всесвітньовідомому 34-му Festival des Arts Martiaux у Франції (арена Берсі) в березні 2019 року.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *