У Хмільнику та районі водопровідна вода не відповідає нормам

У Хмільнику та районі водопровідна вода не відповідає нормам

На Вінниччині фахівці продовжують моніторити стан води та радіаційного фону. За результатами моніторингу, радіаційний фон на Вінниччині не перевищує багаторічний рівень та не несе загрози мешканцям області. Однак вода у водогонах деяких населених пунктів області не відповідає необхідним нормам, – повідомляє NEWS Хмільника.

Так, лабораторно фахівцями було досліджено 326 проб води з водогонів в області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.

За результатами досліджень встановлено:

  • 306 (94%) відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гiгієнічні вимоги до питної, призначеної для споживання людиною» по всіх дослiджених показниках.
  • 20 (6%) не відповідає вимогам ДСанПiНу 224-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води призначеної для споживання людиною» за показниками.

У водогонах, де вода не відповідає нормам, зафіксували такі порушення:

  • каламутність (комунальний водогін смт. Літин, м. Калинівка);
  • перманганатній окиснюваності (інтегральний показник органічного забруднення) – м. Хмiльник КП «Хмільникводоканал», м. Калинівка.
  • загальна жорсткість (комунальний водогін в Могилів-Подільському районі).
  • амоній (сілкий водогін Могилів-Подільський район).

Фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно зі структурними підрозділами в районах, які проводять моніторинг води і радіаційного фону,  зауважують, що зазначені відхилення пов’язані з природними та техногенними чинниками, зокрема забрудненням підземних джерел та р. Південний Буг, стоком органічних забруднень у володжерело, з опадами та внаслідок господарської діяльності, а на сьогодні ще й зі зменшенням водозабору та застійними явищами у водопровiднiй мережі через міграційні процеси.

Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми. Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою.

Важливо! Жителів області попереджають про необхiднiсть кип’ятіння та відстоювання води перед вживанням. Також варто надавати перевагу бутильованій воді та водi на розлив.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *