
Зранку в Хмільнику (до 5-ї години) фіксувався шкідливий рівень забрудненості повітря. Станом на 10 годину зафіксовано шкідливий рівень для чутливих груп, з позначкою 134. Нині ж ця цифра впала до 108: якість повітря покращується За даними сайту saveecobot, найбільш шкідливим було повітря вчора, 12 лютого, близько 22-ї години. Тоді позначка сягала аж 160.
Забрудненість повітря спостерігалась також у Вінниці та столиці. Ймовірною причиною забрудненості повітря є накопичення пилу. Маловітряна погода за підвищеного атмосферного тиску не сприяє розсіюванню домішок. На Вінниччині найбільш забруднено було в Томашполі – рівень до 180.
Напередодні Укргідрометцентр інформував про те, що 13 лютого в Україну прийде антициклон, слабкий вітер (1-5 м/с), та можливе накопичення місцевого забруднення, особливо в великих містах (транспортні викиди), та в зоні розміщення ТЕС.
Щоб зменшити негативний вплив на здоров’я:
- За можливості не перебувайте на відкритому повітрі, особливо під час періодів інтенсивного диму.
- Тримайте вікна та двері зачиненими, щоб запобігти потраплянню диму в приміщення.
- Підтримуйте водний баланс. Пийте багато води.
- Використовуйте маску або респіратор, а також — очищувач повітря.
- Використовуйте очисники повітря.
- Робіть вологе прибирання приміщень.
Особливу увагу на ці поради мають звернути люди із захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем.