У Хмільнику реабілітуватимуть травмованих під час війни

У Хмільнику реабілітуватимуть травмованих під час війни

У Хмільник з робочим візитом завітала Уповноважена Президента України з безбар’єрності Тетяна Ломакіна. Вона разом із Першим заступником Начальника ОВА Наталею Заболотною та директоркою департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольгою Задорожною відвідали Хмільницьку обласну лікарню відновного лікування, – повідомляє NEWS Хмільника.

Як поінформували у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА, за ініціативою першої леді Олени Зеленської в Україні має розбудовуватися ефективна система реабілітації. Це відбуватиметься в рамках проєкту «Реабілітація травм війни в Україні».

На Вінниччині до цього проєкту долучаться три медичні заклади:

 • Хмільницька обласна лікарня відновного лікування;
 • Клінічний центр медичної реабілітації та фізіотерапії лікарні ім. М. І. Пирогова;
 • Вінницький обласний клінічний чорнобильський диспансер.

Це ті заклади, які уже не перший рік ефективно реабілітують пацієнтів, і не тільки військових. Наприклад, щороку у Хмільницькій обласній лікарні відновного лікування реабілітацію за різними напрямками проходить близько 3000 пацієнтів. Заклад готовий працювати та розвиватися.

Під час візиту на Вінниччину Уповноважена Президента України з безбар’єрності Тетяна Ломакіна подивилася, яке обладнання мають заклади і якого ще потребують, як забезпечена безбар’єрність. А також скільки у закладах працює мультидисциплінарних реабілітаційних команд і хто до них входить. Проектом передбачене проходження інтенсивного навчання для команд.

 • Ми звикли, що в медичних закладах фахівці розподілені по кабінетах: у 337 кабінеті — кардіолог, в 125 — уролог, ліве крило першого поверху — територія терапевтів, праве крило другого — педіатрів, у підвалі — рентген. Але наш організм — це цілісна та вкрай складна система, тож звертатися до окремого фахівця часто неефективно. Особливо, коли мова йде про складні випадки, зокрема, реабілітацію після важких травм. найефективніший підхід — це команди фахівців, до складу яких входять вузькі спеціалісти з різних напрямків, – сказала Ломакіна.

До складу мультидисциплінарних реабілітаційних команд мають входити:

 • Лікар фізичної реабілітаційної медицини.
 • Фізичний терапевт.
 • Ерготерапевт.
 • Психолог.
 • Терапевт мови й мовлення.
 • Окрім цього, у фізичного терапевта та ерготерапевта можуть бути асистенти, які допомагають їм та людям, що знаходяться на реабілітації.

У Департаменті також зазначили, що такий склад мультидисциплінарної команди не є остаточним. На різних етапах та в різних випадках до неї можуть приєднуватись інші вузькопрофільні фахівці.

 • У нас є мережа реабілітаційних закладів, однак її потрібно посилювати. Завдяки сприянню Вінницької обласної військової адміністрації наша область долучиться до реалізації проєкту «Реабілітація травм війни в Україні». Важливо, щоб у закладах проводилася якісна доказова реабілітація. Пацієнт має повернутися до своєї родини і продовжити жити нормальним життям. Під час перебування у реабілітаційному закладі лікарі та пацієнт мають докласти спільно, максимум зусиль, аби отримати якісний і позитивний результат, – сказала директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна.

Фото – Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *