У Хмільнику провели тренінг щодо інструментів електронної демократії

У Хмільнику провели тренінг щодо інструментів електронної демократії

У Хмільнику було проведено тренінг щодо інструментів електронної демократії.  До участі долучилися представники громадських організації Хмільницької громади, молодь, активні хмільничани. Організатори тренінгу – громадська організація «ПРАВО».

Програма тренінгу була дуже цікавою та досить актуальною, адже в теперішній час не всі люди знаються та розуміються на принципах впливу громади на владу. Приміром, під час дискусій учасники тренінгу розбиралися,  чи впливають на владні структури прохання людей через соціальні мережі, мітинги та інші «неофіційні» інструменти. Чи завжди можна через засоби масової інформації вплинути на посадовців, щоб було відремонтоване дорожнє покриття на вашій вулиці? На жаль, не завжди.

Як же «достукатися» до представників влади? Голова громадської організації Віталій Дорох розповів, що жителі громади можуть впливати на прийняття рішень місцевою владою через звернення громадян, електронні петиції, запити на інформацію, доручення виборців, місцевий референдум, збори, місцеві ініціативи, громадські слухання, громадські ради, громадський бюджет, громадські експертизи…

Не менш пізнавальною була інформація про підтримку електронних петицій. Мало кому відомо, що на сайті Хмільницької міської ради є розділ «Електронні петиції». Наразі в нашій громаді цей метод впливу на владу поки що непопулярний, і даремно. Кожен громадянин може розмістити петицію на сайті і, за умови її підтримки у 100 голосів, місцева влада розгляне цю петицію під час свого засідання. Однак якщо петиція не набере необхідну кількість голосів, її автор все одно отримає відповідь від міського голови.

На прикладі електронної петиції, яка нині розміщена на Порталі електронної демократії,  учасники семінару навчилися реєструватися на Єдиній платформі електронної демократії E-DEM, та мали можливість своїми голосами підтримати петицію, в якій автор звертається до Хмільницької міської ради щодо створення у громаді Центру громадської активності. У практичній частині учасникам тренінгу допомогли експерти ГО «ПРАВО» Тарас Носальський та Володимир Плахотнюк.

Такий тренінг уже вдруге організовують для представників громадськості. Більше того, планується ще два подібних заходи.

Захід відбувся в межах реалізації проєкту «Розвиток інструментів civic tech в Хмiльницькiй громаді», що виконується громадською організацією «ПРАВО» в партнерстві з Хмільницькою міською радою, Центром аналізу місцевої політики та Хмільницьким бюро правової допомоги у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Алла Корнієнко.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *