У Хмільнику продовжують розвивати шахово-шашковий спорт

У Хмільнику продовжують розвивати шахово-шашковий спорт

Даремно у суспільстві побутує думка, що шахи або шашки ніяк не можна назвати спортом. Але відомий на Хмільниччині тренер із шашок та шахів Анатолій Ядвіжен і далі продовжує розвивати цей вид спорту, тренуючи хмільничан і влаштовуючи для них спортивні турніри. А коли ж прищеплювати любов до інтелектуального спорту та посидючість, як не в дитинстві?

Так, 16 грудня у Хмільнику відбулася першість Хмільницької ДЮСШ з шашок серед хлопчиків та дівчаток 2012-2014, а також 2015-2016 років народження. За результатами шашкового турніру переможцями та призерами турніру стали такі учні:

2012-2014 р.н, серед хлопців:

1 місце – В’ячеслав Пивовар (ЗОШ №2 – 4-Б клас);

2 місце – Артем Кривий (ЗОШ №4 – 4-А клас);

3 місце – Давид Дячок (ЗОШ №4 – 4-А клас).

Серед дівчат:

1 місце – Анастасія Постернак (ЗОШ №4, 4-А клас);

2 місце – Кіра Горобець (ЗОШ №4, 4-А клас);

3 місце – Анастасія М’якушко.

Серед учнів 2015-2016 р.н. переможцями стали:

Хлопці:

1 місце – Святослав Миколайчук (ЗОШ №4, 2-А клас);

2 місце – Денис Сергієнко (ЗОШ №4, 2-Б клас).

Дівчата:

1 місце – Анастасія Цуприк (ЗОШ №4, 2-В клас);

2 місце – Марічка Середюк (ЗОШ №2, 1-А клас).

Більшість людей вважають, що спорт обов’язково повинен ґрунтуватися на фізичному розвитку та вдосконаленні. Проте максимальних результатів можуть домогтися й інтелектуально розвинені особистості. Не кожен вид спорту розрахований на фізичну силу і спритність.

Першочерговим призначенням спорту є прояв власного «Я», досягнення вершин і результатів. Передбачено тут фізичний, інтелектуальний розвиток, тренування, самовладання і, звичайно ж, емоційна стійкість.  Наприклад, шахи здатні розвивати творче мислення, інтелект, покращувати пам’ять. Тут важливим є правильне ухвалення рішення, а також відповідь за них. У даному спорті основне місце займає тактичне мислення, яке впливатиме на результат поєдинку.

Крім цього шахіст також повинен володіти хорошою фізичною підготовкою. Фізично нерозвинена і слабка людина не зможе проводити тренування, сидячи за дошкою протягом багатьох годин. Ну і останнє – це працездатність, самоорганізація і прагнення.

Дані про переможців турніру з шашок і фото – з особистої сторінки Анатолія Ядвіжена у Фейсбук.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *