
У хабі “Мурашник” було презентовано новий проєкт, що покликаний створити максимально комфортні умови для перебування внутрішньо переміщених осіб у нашій громаді. Проект називається «Хмільницька громада – дружня для всіх», – повідомляє NEWS Хмільника.
Проект реалізовується громадською організацією “ПРАВО”, в партнерстві з Хмільницькою міською радою, Мережею правового розвитку та гуманітарним хабом «Мурашник», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Під час презентації голова громадської організації “ПРАВО” Віталій Дорох розповів, що саме планується зробити в рамках реалізації проекту, а також те, які ще послуги надаються переселенцям представниками організації та волонтерами.
Тож, під час реалізації проекту планується провести фокус-групові дослідження з метою виявлення та оперативного реагування на запити та проблеми внутрішньо переміщених осіб, а також підтримувати ініціативу “Банк житла”. Це, до речі, дуже необхідна ініціатива на даний час, оскільки питання з поселенням переселенців вкрай важливе. Проте житло з кожним днем для таких осіб знайти все важче. Тому в планах – комунікувати з власниками житла і тими, хто може за необхідності надавати хоча б кімнату для ВПО (внутрішньо переміщені особи).
Зважаючи на пережиті важкі емоції, людей варто повертати до звичного життя. Тому в рамках проекту – надавати необхідну психологічну допомогу. Також переселенці зможуть звертатися за допомогою з будь-яких юридичних питань.
Планується також проводити спільні з ВПО засідання Клубів громадського діалогу, для обговорення подальших дій та обговорення їхніх потреб. А проведення різноманітних культурно-просвітницьких заходів, майстер-класів зацікавить не лише тимчасово переміщених осіб, а й місцевих жителів. Втім, деякі заходи вже були проведені на базі хабу “Мурашник”, і викликали в учасників багато позитивних вражень і схвальних відгуків.
Крім того, планується проводити навчання для внутрішньо переміщених осіб, щоб вони знали, як можна впливати на процеси прийняття рішень в громаді з використанням інструментів локальної демократії, та могли в майбутньому застосовувати ці знання на практиці.
З початком повномасштабної війни в Україні у кожній громаді зросла кількість переселенців. Так само збільшилася кількість надаваних послуг для таких осіб, додалося роботи, але разом з тим і можливостей. Тож сподіватимемось, що подібна ініціатива буде далеко не першою у нашій громаді, а кількість проектів на соціальні потреби громадян лише зростатиме і розвиватиме Хмільницький край.
Текст – Алла Корнієнко.
Фото – ГО “ПРАВО”.