21 листопада надвечір по вулиці Старосидориській, що у місті Хмільнику, загорівся житловий будинок. Повідомлення про загоряння приватного житлового будинку хмільницьким рятувальникам надійшло о 16.50.
Черговий караул 9 ДПРЧ в складі 5 осіб одразу ж виїхав на місце події. У будинку загорілася житлова кімната площею близько 6 квадратних метрів. Внаслідок пожежі вогнем було повністю знищено побутові речі, внутрішнє оздоблення стін та сильно пошкоджено кімнату. На щастя, потерпілих та загиблих від пожежі немає.
За повідомленням хмільницьких рятувальників, ймовірною причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.
Хмільницькі надзвичайники наголошують про необхідність дотримання правил пожежної безпеки під час опалювального сезону та нагадують хмільничанам про заходи безпеки при використанні печей:
Забороняється!!!
- використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі;
- розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами;
- залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду дорослих;
- доручати розпалювати печі та наглядати за ними дітям;
- використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топника;
- сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;
- категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар – це може призвести до отруєння чадним газом;
- влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби.
В опалювальний сезон не забувайте очищати димарі від сажі хоча б один раз на два місяці.
Не залишайте без нагляду розпалену піч чи плиту. Палаючого вуглика, а інколи й іскри досить для того, щоб скоїлося велике лихо.
Окрім того, слід бути обережними і під час використання електрообігрівачів. Пожежі можуть виникати і від несправної електромережі чи її неправильної експлуатації. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку ввімкнути декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція спалахнути. Проводи миттю нагріваються до такої температури, що металічні жили плавляться, інтенсивно виділяють іскри і велику кількість тепла. Якщо в місці короткого замикання є горючі матеріали й конструкції, вони миттєво спалахують. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів.
Інформацію та фото надав провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Хмільницького районного управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області Дмитро Іщук.