У Хмільницькому районі змінять назви двох населених пунктів

У Хмільницькому районі  змінять назви двох населених пунктів

У Хмільницькому районі планується перейменувати два населених пункти. Загалом по Україні перейменують більше сотні сіл та селищ. На Вінниччині змін очікують 5 сіл і селищ. Такі зміни відбудуться задля ще більшого дистанціювання незалежної України від впливу росії та колишнього радянською союзу.

Парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування та регіонального розвитку та містобудування нещодавно схвалив рішення щодо перейменувань понад сотні сіл та селищ в усіх областях України.

На Вінниччині змінять назви 5 населених пунктів. Так, у Хмільницькому районі селище Первомайське перейменують на Постолове. Село Ольгине тепер стане Ольжине.

Селу Некрасове повернуть історичну назву Юзвин, а Дорожне має стати Дорожнє. У Могилів-Подільському районі погодили зміну назви села Дзигівка на Дзиґівка.

Також було вирішено перейменувати 5 великих міст України.

Міста планують перейменувати таким чином:

  • Червоноград (Львівщина) ⮕ Шептицький;
  • Южне (Одещина) ⮕ Порт-Аненталь;
  • Павлоград (Дніпропетровщина) ⮕ Матвіїв;
  • Синельникове (Дніпропетровщина) ⮕ Ріднопілля;
  • Бровари (Київщина) ⮕ Броварі.

Народний депутат Роман Лозинський пояснює, що Броварам просто повернуть правильне історичне написання, а Южному — історичну назву. Червоноград стане містом Шептицький на честь митрополита Андрея Шептицького. Історична назва цього міста — Кристинопіль (з 1692 до 1951 року).

За остаточне рішення про перейменування населених пунктів народні депутати голосуватимуть на сесії Верховної Ради.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *