У Хмільницькому районі жителі села Думенки активно долучилися до місячника упорядкування пам’ятників

У Хмільницькому районі жителі села Думенки активно долучилися до місячника упорядкування пам’ятників

Абсолютно в кожній громаді є історичні пам’ятки, про які необхідно дбати постійно. В європейському світі поважають людей, які дбають про історичні та культурні об’єкти, адже, як кажуть: “Без минулого немає майбутнього”.

Привести в порядок територію навколо такого об’єкта, зробити його більш привабливим та разом із тим шанобливо вшанувати таким чином пам’ять предків – такою відповідальною була місія  у жителів села Думенок, які нещодавно долучилися до районного місячника з упорядкування об’єктів історичних пам’яток. Він проводиться з метою впорядкування меморіалів, пам’ятників, військових поховань загиблих у Другій світовій війні, захисників рідної землі.

Працівники культури сільського клубу та бібліотеки взяли активну участь у прибиранні належної території – паркової зони, де знаходиться меморіальний комплекс.  До них долучилися й активні жителі села – Людмила Мормитко, Ніна Котик, Василь Сторожук. Жителями села було згорнуто листя та вивезене, висаджені декоративні кущі та прополені квітники. До акції також активно долучилися й діти села. Вони не відставали від дорослих і, як ті комашки, гуртом робили добру справу.

                     

Нині в селі у меморіальному комплексі , що знаходиться в парковій зоні є одна братська могила з 257 бійцями різних національностей, яка була споруджена в 1953 році, і один пам’ятник воїнам-односельчанам, який був відкритий в 1975 році. Також є один пам’ятний знак вдовам загиблих фронтовиків, його було відкрито в 2014 році. На фронтах Другої світової війни загинув 101 житель села Думенки.

До речі, активними жителями села наступного тижня планується організувати акцію під назвою “Посади свою квітку пам’яті воїнам”. Акція планується з метою створення 4-х квітників і оформлення клумб багаторічками, яка відбудеться 14 квітня, наступного вівторка, о 14-й годині. Квіти будуть висаджуватися на території меморіального комплексу.

Організатори акції просять місцевих жителів, а також підприємців, керівників організацій не бути байдужими і, по можливості, приєднатися до акції. Також від громадян очікують власний вклад у вигляді саджанців квітів, щоб об’єкти ісоричної пам’ятки заграли різнокольоровими барвами: барвінком, конвалією, незабудками, мальвами, нарцисами, тюльпанами, маками, ромашками, підсніжниками, фіалками, хризантемами тощо.

За інформацією групи Думенський сільський клуб.

 

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *