У Хмільницькому районі загорівся будинок

У Хмільницькому районі загорівся будинок

Сьогодні, 8 вересня, у селі Козятин Козятинської громади Хмільницького району загорівся приватний будинок. На щастя, від наслідків пожежі ніхто не постраждав, – повідомляє NEWS Хмільника.

Про пожежу повідомили у Головному управлінні ДСНС України у Вінницькій області.

  • 8 вересня о 14:17 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в одному із приватних домоволодінь на вул. Горіховій в с. Козятин, – йдеться у повідомленні.

Вогнем охоплено дах житлового будинку на площі 70 кв. м.

Ймовірною причиною загоряння рятувальники називають коротке замикання електромережі.

Нагадаємо, що коротке замикання, тобто зіткнення двох дротів може статися через порушення їх ізоляції, неправильну ізоляцію стикових місць, механічне пошкодження дротів. Воно може бути викликане несправністю розеток, попаданням на електропроводку води тощо. При короткому замиканні опір у мережі різко зменшується, а сила струму збільшується, що призводить до значного зростання тепловиділення й наступного загоряння електроізоляції та дроту.

Пожежа виникає і від перевантаження електромережі. У побутових умовах воно може трапитись при одночасному паралельному вмиканні у мережу багатьох споживачів струму (праски, плитки, телевізора, пральної машини, водонагрівача тощо), а також подовжувачів з кількома розетками.

Щоб не допустити пожежі внаслідок короткого замикання, слід стежити за справністю електромережі, оберігати від пошкоджень ізоляцію, своєчасно замінювати пошкоджену проводку на нову.

Не можна зав’язувати електродріт вузлами, прибивати його цвяхами або підвішувати на цвяхи.

З’єднувати дроти слід тільки за допомогою пайки, зварювання, опресування, а також спеціальними затискувачами.

Необхідно створити умови для охолодження електродротів і приладів. Саме тому не можна розміщувати телевізори та радіоапаратуру у глухих меблевих нішах, близько до стіни тощо.

Небезпечно порушувати правила користування електричними прасками, електрочайниками, електрокип’ятильниками тощо. Так, якщо увімкнений електрокип’ятильник залишити без нагляду, то вода википає повністю, від високої температури розжареного нагрівача виникає займання, що переходить у пожежу.

Якщо електрочайник не має автоматичного вимикача, то у разі википання води корпус чайника нагрівається до високої температури й плавиться, що призводить до пожежі.

Електрична плитка у разі порушення правил експлуатації також може спричинити пожежу, особливо, коли безпосередньо біля розжарених спіралей сушать білизну, складають папір, інші легкозаймисті предмети.

Головне, що призводить до виникнення пожежі при користуванні електричною праскою, коли праска залишається увімкненою в електромережу і стоїть «підошвою» на тканині, що прасується, або на прасувальній дошці.

Дуже небезпечні й обігрівальні прилади з відкритими спіралями, особливо виготовлені власноруч, так звані «козли». Коротке замикання дротів у таких електроприладах нерідко стає причиною виникнення пожеж. Тому категорично забороняється використовувати електрообігрівачі, електроплитки кустарного виробництва, а також замість електричних запобіжників саморобні “жучки”.

Будь-які електротехнічні роботи має виконувати кваліфікований електрик.

У разі загоряння електроприладів чи електропроводки під напругою ні в якому разі не можна використовувати воду для гасіння, бо вода проводить електричний струм, що приводить до ураження електричним струмом. Коли виникла така ситуація, слід негайно знеструмити електроприлад або ціле приміщення, а потім починати гасити вогонь, що розповсюджується по проводці чи прилеглих легкозаймистих матеріалах.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *