У Хмільницькому районі проводять вакцинацію диких тварин проти сказу

У Хмільницькому районі проводять вакцинацію диких тварин проти сказу

З 2 по 4 травня у Хмільницькому районі планується проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Тож Хмільницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області звернулося до громадян з проханням із порозумінням поставитися до заходів з імунізації диких м’ясоїдних.

А саме!

  • при виявленні принад не переміщуйте їх та не беріть в руки, аби приманки залишались привабливими для тварин.
  • У разі виявлення подібних принад – не беріть їх руками і не переносьте з місць розкладання, щоб тварини змогли їх знайти.
  • Наголошуємо, що брикети з вакциною не є небезпечними для людей і тварин.

Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин здійснюється навесні шляхом розповсюдження принад із вакциною вручну. Наразі, у зв’язку з воєнним станом, проводиться лише наземний розподіл принад на узліссях, на узбіччі доріг, біля річок, на сільськогосподарських угіддях тощо.

Принада має вигляд невеликих брикетів із запахом м’ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною.

Вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах.

Довідково

Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно).

Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.

Для боротьби зі сказом фахівці виконують комплекс антирабічних ветеринарно – санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію захворювання і передбачає вакцинацію домашніх тварин, включаючи обов’язкову вакцинацію всього поголів’я собак і котів на території області, а сільськогосподарських тварин – при спалахах захворювання.

Досвід боротьби зі сказом в дикій фауні показує – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *