У Хмільницькому районі переселенка отруїлася грибами

У Хмільницькому районі переселенка отруїлася грибами

Працівники Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області звернулися до жителів та гостей області добре подумати перед тим, як прийняти сумнівне рішення про збір та вживання дикорослих грибів. Адже уже зафіксовано один випадок отруєння грибами у Хмільницькому районі, – повідомляє NEWS Хмільника з посиланням на відомство.

  • На Вінниччині щороку реєструються непоодинокі випадки отруєнь людей дикорослими грибами. В поточному році один випадок отруєння стався в Калинівській громаді Хмільницького району, – йдеться в повідомленні.

Потерпілою в даному випадку є громадянка із внутрішньо переміщених осіб.

В зв’язку із воєнним станом на території області тимчасово проживає значна кількість переміщених осіб з населених пунктів південних та східних областей України, де лісові насадження займають незначну територію або взагалі відсутні, а населення мало обізнано щодо видів дикорослих грибів та обмеженнями щодо їх споживання.

У Держпродспоживслужбі наголошують на тому, що жодна цінність грибів за смаковими та поживними якостями не може зрівнятися із життям людини. А тому фахівці Держпродспоживслужби просять відмовитись від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, а споживати лише штучно вирощені печериці або гливи, купуючи їх в магазинах.

  • В жодному разі не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль, – закликають хмільничан у Держпродспоживслужбі.

Більше того, в управлінні наголошують, що гриби – це не дитяча їжа, а тому грибні страви не можна давати малолітнім дітям. Їх не рекомендовано вживати дітям до 12 років, жінкам у період вагітності і грудного вигодовування, а також людям похилого віку.

Якщо після споживання грибів ви помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі) – негайно викликайте швидку допомогу!

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *