У Хмільницькому районі незаконно віддали у користування землю

У Хмільницькому районі незаконно віддали у користування землю

Калинівський районний суд Вінницької області задовольнив позов керівника Хмільницької окружної прокуратури про визнання незаконними та скасування рішення Калинівської міської ради та державної реєстрації прав та обтяжень на земельну ділянку. Тож прокуратура повернула у державну власність земельну ділянку навчального закладу вартістю понад 700 тисяч гривень, – повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури, пише NEWS Хмільника.

Прокуратурою було встановлено, що у 2014 році Калинівською міською радою Вінницької області прийнято незаконне рішення про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки навчального закладу, на підставі якого державним реєстратором зареєстровано право комунальної власності на землю за Калинівською міською радою, що призвело до незаконного її вибуття із державної власності.

  • У суді прокурори довели, що рішення Калинівської міської ради та державна реєстрація прав та обтяжень на земельну ділянку є незаконними, – повідомляє обласна прокуратура.

В результаті судом задоволено вимоги прокурора та рішення суду виконано у повному обсязі. Рішення про державну реєстрацію права комунальної власності на ділянку державної власності навчального закладу площею 0,20 га вартістю понад 700 тис. грн скасовано. Право комунальної власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності припинено.

Крім того, у прокуратурі нагадали, що відповідно до ч. 4 ст. 84 Земельного кодексу України до земель державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать земельні ділянки, закріплені за державними закладами професійної (професійно-технічної) освіти.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *