У Хмільницькому районі навчались протидіяти повеням та паводкам

У Хмільницькому районі навчались протидіяти повеням та паводкам

Сьогодні, 13 лютого,  в Хмільницькому районі проводиться штабне тренування органів управління та сил цивільного захисту Хмільницької районної ланки Вінницької обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту щодо дій в умовах паводку, пропуску льодоходу і повені.

В ході навчання відпрацьовуються дії органів управління та сил цивільного захисту району в умовах паводку, пропуску льодоходу і повені.

Метою заходу є:

1) вдосконалення злагодженості та оперативності в роботі органів управління та сил цивільного захисту з питань організації виконання заходів в складних умовах паводку, пропуску льодоходу і повені;

2)  підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту до виконання заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

3) практичне відпрацювання необхідних документів.

Керівник тренування – заступник голови районної державної адміністрації Юрій Шевченко, учасники – органи управління Хмільницької районної ланки Вінницької обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту; районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій; керівники районних спеціалізованих служб цивільного захисту, підприємства, установи і організації, які забезпечують виконання заходів цивільного захисту.

Вихідними умовами визначено: Хмільницька районна ланка Вінницької обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту знаходиться у режимі повсякденної діяльності.

Зміна оперативної обстановки зумовлена різким таненням снігу та сильними опадами. На річці Снивода в с. Кривошиї на окремих ділянках піднявся рівень води, що спричинило підтоплення трьох домогосподарств та підмивання берегової зони під мостом, що загрожує руйнуванню його декількох опор.

За сценарієм тренування органами управління і силами цивільного захисту Хмільницької районної ланки Вінницької обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту організовуються та виконуються наступні заходи:

– оповіщається керівний склад та інформується населення с. Кривошиї про виникнення надзвичайної ситуації місцевого значення з визначенням порядку дій;

– проводиться  оцінка  обстановки та приймається рішення на розгортання районного оперативного штабу, утвореного на випадок спільних дій при виникненні надзвичайних ситуацій протягом осінньо-зимового періоду 2019-2020 року, з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх можливих наслідків;

– уточнюється кількість необхідних сил і засобів, які необхідно залучити для відпрацювання питань;

– відпрацьовуються плани та рішення начальників районних спеціалізованих служб цивільного захисту за обставинами, що склалися, з необхідними розрахунками та іншими довідковими документами.

– здійснюються заходи із забезпечення проведення рятувальних та інших невідкладних робіт, залучення фінансових та матеріальних резервів.

Текст та фото – офіційний сайт Хмільницької РДА

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *