![У Хмільницькому районі дитячі пустощі могли накоїти багато лиха У Хмільницькому районі дитячі пустощі могли накоїти багато лиха](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_509,h_339/https://xmilnuk.vn.ua/wp-content/uploads/2021/09/sino-goryt.jpg)
Вчора в селі Жежелів Глуховецької територіальної громади Хмільницького району на території приватного домоволодіння загорілося 2 тонни сіна. На місце виклику одразу виїхали рятувальники.
Рятувальники ДПРЧ-11 м.Козятина і місцева пожежна команда с.Глухівці, які виїхали на місце події, виявили, що вогнем було охоплено тюки сіна вагою близько 2-х тонн.
Силами рятувальників пожежу було ліквідовано. Вогнеборці називають ймовірною причиною пожежі дитячі пустощі з вогнем.
На жаль, підвищена пожежна небезпека сприяє швидкому загорянню сухої рослинності, і це непоодинокі випадки, коли одна лише іскра призводить до небезпечної пожежі. Дуже добре, що вогнеборці швидко загасили вогонь, який був дуже близько до приватних будинків, в іншому випадку могло статися непоправне лихо.
За даними УкрГідрометцентру, 13-15 вересня в Україні, крім більшості районів західних областей, надзвичайний рівень пожежної небезпеки.
На більшості території України за кольорами оранжевий ступінь небезпечності, який кваліфікують як “погодні умови небезпечні”. Наступним йде вкрай небезпечні погодні умови – червоний рівень небезпечності.
Зважаючи на те, що пожежонебезпечний період наразі знаходиться у своїй активній фазі, рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах!!!
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
- розводити багаття у лісі та лісосмугах;
- заїжджати автомобілем до лісу;
- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
- полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
- створювати смітники та спалювати відходи;
- спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.