У Хмільницькому районі директорку підприємства засудили за забруднення довкілля

У Хмільницькому районі директорку підприємства засудили за забруднення довкілля

На Вінниччині суд визнав винною директорку підприємства, через яку довкіллю було завдано збитків на 1 мільйон гривень. Прокурором у суді було доказано, що посадовиця неодноразово сама надавала вказівки скидати відходи тваринного походження на необладнаній території поза межами підприємства. Внаслідок таких непрофесійних дій було забруднено більше гектара землі.

Про це повідомили на сайті Вінницької обласної прокуратури.

  • За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Спеціалізованої екологічної прокуратури Вінницької обласної прокуратури Калинівським районним судом Вінницької області ухвалено вирок, яким визнано винною керівницю державного підприємства у пособництві в забрудненні земель речовинами та іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров’я людей та довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля (ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 239 КК України) та службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України), – йдеться в повідомленні прокуратури.

Прокурор у суді зумів довести, що директорка підприємства, яка уповноважена дотримуватись спеціальних правил щодо запобігання забрудненню земель, неодноразово надавала вказівки щодо розміщення відходів на неналежній для цього території. Це спричинило накопичення небезпечних відходів та забруднення ними 1,306 га земель, що, згідно з висновком експерта, створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля, а також заподіяло шкоду на понад 1 млн грн.

  • За результатами розгляду наданих доказів суд підтримав позицію прокурора щодо виду й міри покарання та призначив обвинуваченій остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки, встановивши іспитовий строк 2 роки, з позбавленням права обіймати посади на підприємствах державної форми власності, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк два роки, – зазначають в обласній прокуратурі.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про засудження за вказаним фактом головного інженера цього ж підприємства –

Суд ухвалив вирок керівнику підприємства за забруднення довкілля неподалік Калинівки

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *