У Хмільницькому районі діє 7 дитячих будинків сімейного типу і 12 прийомних сімей

У Хмільницькому районі діє 7 дитячих будинків сімейного типу і 12 прийомних сімей

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей начальник служби у справах дітей Хмільницької районної військової адміністрації Оксана Костюк спільно зі спеціалістами служби та представниками служб у справах дітей Глуховецької селищної, Іванівської та Уланівської сільських рад відвідали дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, які діють на території цих громад. 

На офіційному сайті Хмільницької райдержадміністрації поінформували, що на території Хмільницького району діє 7 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 40 дітей, та 12 прийомних сімей, в яких виховується 24 дитини.

Так, по одному ДБСТ функціонує в Уланівській, Глуховецькій, Іванівській, Козятинській, три – у Хмільницькій громадах. Створені та діють прийомні сім’ї: по одній- у Махнівській, Самгородоцькій, Козятинській, дві – у Глуховецькій та Калинівській, три – у Хмільницькій громадах.

У селі Кашперівка Глуховецької громади є три родини, які прийняли в свої сім’ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В дитячому будинку сімейного типу, створеного на базі родини Колумбетів-Ольги Сергіївни та Віктора Андрійовича, виховується четверо сестричок.  Ірина, Світлана, Юлія та Віталіна – щирі, веселі та творчі. Разом з мамою вони вишивають, творять картини з природних матеріалів, вирощують квіти, готують смаколики. Світлана займається спортом і має неабиякі успіхи. Вона є призером у змаганнях з футболу, волейболу та баскетболу. Діти разом з батьками люблять подорожувати, спільно проводити свята. Загалом у цьому дитячому будинку сімейного типу виховувалося 12 дітей. А тепер сім’я виявила бажання прийняти до себе ще декількох дітей.

В прийомній сім’ї Антоневської Лілії Петрівни виховується троє дітей – Вікторія та брати Антон та Олександр. Вікторія – спортсменка, також бере участь у змаганнях з футболу, волейболу та баскетболу та займає призові місця. Антон вже задумується про майбутню професію, а найменший Сашко ще любить дивитися мультики. Захоплення усіх дітей – це кішки. В сім’ї багато хвостиків, як і квітів, які оточують будинок зі всіх сторін. Діти охоче допомагають мамі Лілії, а вона дбає про них.

Прийомна мама Голоснюк Наталія Яківна виховує двох дівчат Діану, Анну та хлопчика Андрія. Діана уже повнолітня, але вона не хоче покидати родину, навчається та працює. Анна – майбутній кухар і вже зараз допомагає мамі Наталі готувати різні страви. Андрійко теж допомагає матері.

У селі Матяшівка Іванівської громади у родині Кальченків – Михайла Андрійовича та Руслани Іванівни проживає шестеро дітей: Ескендер, Микола, Сергій, Анастасія, Олександра та Софія. Діти з батьками вирощують різні рослини: ківі, айву, виноград, фруктові дерева, а ще помідори, кавуни, різні квіти. Роблять фігури з бетону, вирощують в’єтнамських поросят. Дозвілля сім’ї часто проходить на спортивному майданчику, який збудований разом із батьком, діти люблять плескатися в басейні та просто байдикувати.

В селі Слобода Кустовецька Уланівської громади знаходиться дитячий будинок сімейного типу родини Бригасів. Віктор Васильович та Світлана Іванівна та їх восьмеро дітей Павло, Олексій, Назар, Анна, Матвій, Валерія, Марія, Софія гостинно зустріли своїх дітей та розповіли про свої захоплення та мрії. Павло і Олексій вже повнолітні, продовжують навчання та будуть перебувати в родині. Решта дітей навчаються в місцевій школі. Вони займаються спортом, співають, малюють, танцюють. Дівчатка займаються рукоділлям – плетуть прикраси з бісеру, вишивають. Діти є надійними помічниками для батьків.

Усі батьки найбільше хочуть, щоб їх діти були здорові, створили свої сім’ї, реалізували себе в житті. І намагаються дати своїх дітям якомога більше найкращого, підтримку та любов.

Однією з незмінних цінностей людства є діти, їхнє світле та безпечне майбутнє. Тож напередодні Міжнародного дня захисту дітей усі отримали подарунки: солодощі, канцтовари, іграшки, ігри, засоби особистої гігієни. Частину подарунків люб’язно надала ГО «НАШ ВИКЛИК».

За інформацією служби у справах дітей Хмільницької РВА.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *