У Хмільницькому районі автомобілісти зафільмували стадо зубрів: яка краса і міць!

У Хмільницькому районі автомобілісти зафільмували стадо зубрів: яка краса і міць!

Поблизу села Кам’яногірка Іванівської громади, що у Хмільницькому районі, було зафільмовано стадо зубрів, які переходили дорогу. Тварин вдалося побачити людям на автомобілі.

Третя частина зубрів, які нині мешкають в Україні — перебувають на Вінниччині. Тут їх вирощують, оберігають.

 

Зубр, або європейський бізон – одна з найбільших ссавців у Європі. Його висота сягає майже двох метрів, а вага самців часом досягає 1000 кг. Європейський бізон трохи менший за свого американського побратима, зате має довшу гриву під шиєю і на лобі. Представники обох статей мають невеликі роги.

Середовищем проживання Зубрів є листяні та змішані ліси більшої частини Європи – від України та Південної Швеції до Балканів та Північної Іспанії.

Зубри живляться рослинною їжею. Їхній раціон різноманітний і включає близько 400 видів рослин. Влітку вони часто харчуються соковитою травою. Свіжі пагони та кору дерев вживають рідше. Восени із задоволенням вживають у їжу жолуді. Якщо улюблених кормів не вистачає, можуть харчуватися ягодами, грибами, хвоєю, мохом та лишайниками. Взимку вишукують під снігом зелені залишки рослин, їдять сніг.

У літній період дорослий бик може з’їсти до 32 кг корму і випити близько 50 л води, корови – до 23 кг і 30 л. Пити тварини вважають за краще кожен день. Саме тому в зимовий період можна побачити, як Зубр пробиває копитом лід на водоймі, щоб дістатися води.

Взимку Зубри вважають за краще збиватися у великі стада. Водночас їм простіше протистояти голодним зимовим хижакам. Взагалі ворогів у європейських бізонів небагато, тільки вовки та ведмеді можуть спробувати відбити біля отари теля. Ну і головний ворог – браконьєри, але від них застрахуватися ще складніше, ніж від голодного вовка.

Нагадаємо, на Вінниччині проживає найбільша в Україні популяція зубрів. Нещодавно в лісах Вінниччини лісівники зробили перепис диких тварин, про що ми писали раніше.

В лісах Хмільниччини нарахували 110 зубрів

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *