В Історичному музеї міста Хмільника вшанували пам’ять видатного капельмейстра, почесного громадянина міста Хмільника, керівника зразкового дитячого духового оркестру СШ №1, лауреата обласної премії ім. М.Трублаїні, педагога, хормейстра і музиканта ПАНЧЕНКА Ростислава Івановича.
Колектив музею підготував змістовну виставку «Грай, Ростиславе, грай! Ти вічний…» до роковин смерті видатного педагога.
Головний зберігач фондів Юрій Сиченко та науковий співробітник Ольга Франчук розповіли присутнім про життєвий і творчий шлях Ростислава Івановича, а також зачитали уривки рукописів музиканта «Спогади життя».
Колега та друг почесного громадянина Хмільника Дмитро Власійчук теж розповів цікаві факти з життя видатного капельмейстера. Поговорили про творчість митця, виховання дітей, відносини з керівництвом, боротьбу за право творити, хобі тощо.
За життя Ростислав Іванович виховав не одне покоління оркестрантів – відмінних музикантів, успіхами яких пишався до останнього подиху свого життя, і не забував про своїх вихованців. Своїм прикладом він виховував юнаків, які з часом створювали свої музичні колективи, були учасниками престижних професійних духових оркестрів, і з часом ставали їхніми керівниками. Гастролювали по Європі, виступали в ролі солістів і в США, і на Кубі, підкорили далекий В’єтнам.
Після завершення заходу в памʼять про Ростислава Панченка для усіх присутніх увімкнули улюблений марш Ростислава Івановича: «Прощання словʼянки».
Від редакції: До речі, Ростислав Іванович – один із перших в Україні, хто взяв приклад із зарубіжних духових оркестрів та у свій дитячий колектив запровадив інноваційний на той час спосіб керування духовим оркестром у похідному строї – «Тамбурмажор». Уже згодом, за прикладом духового оркестру школи №1, майже у всіх колективах області з’явився такий помічник диригента.
В пам’яті всіх, хто його знав, помітно збережуться чуттєві акорди вдячності й поваги до капельмейстера, педагога, хормейстера і музиканта Панченка Ростислава Івановича.
Виставка «Грай, Ростиславе, грай! Ти вічний…» буде діяти до 30 квітня.
За інформацією КЗ “Історичний музей міста Хмільника”.