Тиждень англійської мови у Великомитницькому ліцеї: кінопоказ, зустріч з режисером та різні активності

Тиждень англійської мови у Великомитницькому ліцеї: кінопоказ, зустріч з режисером та різні активності

Цього тижня у Великомитницькому ліцеї – Тиждень англійської мови. Кожен клас – від молодших до старших класів, – відповідально підготувався до творчих завдань. А на один із заходів запросили нашу журналістку, яка поринула у креативний “світ англійської мови”.   

В ліцеї відбувся кінопоказ документальної стрічки “Вівчар” (Швейцарія), режисери – Маттіас Жуло і Люсьєн Ру. Це ніжний, мрійливий фільм про терпіння, необхідне для вивчення професії, що передається з покоління в покоління. На кінопоказі були присутні учні від 7 до 11 класу з учителями англійської мови Ганною Сітарчук та Ольгою Попадюк. Важливо, що фільм транслювали англійською мовою без перекладу, хоч і з титрами. А це сприяє кращому засвоєнню англійської мови учнями.

Після показу документальної стрічки відбулася найважливіша частина заходу, а саме онлайн-зустріч із режисером Маттіасом Жуло. Відкритість та доброзичливість Маттіаса підкорили серця дітей, і вони, не соромлячись, знайомилися з режисером та задавали йому актуальні запитання. Зокрема, учні та педагоги обговорили з Маттіасом тематику фільму, його проблематику, процес зйомок, торкнулися і тих тем, що стосуються життя і роботи. Маттіас відповів також і на запитання нашої журналістки. Виявляється, уже в червні він зі своєю кінокомандою планує працювати над новим фільмом, який також в майбутньому побачить український глядач у рамках показів Docudays.ua.

Під час розмови з режисером

Учениця спілкується з режисером Маттіасом

В ході розмови Маттіас Жуло сказав, що зараз є безліч можливостей, і попри відсутність камери знімати можна навіть на телефон, як він і робив на початку своєї знімальної кар’єри. На завершення зустрічі швейцарський режисер дав декілька корисних порад юному поколінню. В першу чергу, він відзначив гарні знання англійської мови в українських учнів та наголосив на тому, як важливо нині знати й комунікувати англійською. (від ред. адже саме англійська вважається найпоширенішою мовою  міжнародного спілкування). Ще одна порада Маттіаса  –   важливо знайомитися з новими людьми.

  • При нашому Великомитницькому ліцеї відкрили кіноклуб Ducudays. Основна наша аудиторія – це учні, батьки та вчителі Великомитницького ліцею, але відбуваються й такі цікаві колаборації, як-от влітку ми проводили кінопокази з бібліотекою, їздили з кінопоказами у Війтівецьку громаду. Коли був коронавірус, показували фільми онлайн. Після перегляду фільмів відбувається обговорення, де діти навчаються мислити, вільно висловлювати свої думки, стають більш комунікабельними. Досить часто транслюємо фільми на теми булінгу, оскільки така тема в будь-які часи була і залишається актуальною, – розповіла модераторка кіноклубу Ducudays при Великомитницькому ліцеї Людмила Бузівська.

Такі ж кіноклуби, за словами Людмили Бузівської, є у Хмільнику (в Центрі пробації), Калинівці та Козятині.

Атмосфера у ліцеї була дійсно “англійська”. У кожного класу своя тематика, і кожен клас обрав собі англомовну країну, яку й представляв. Наприклад, одинадцятикласники підготували стінгазету про країну Уельс – частину Великої Британії, десятикласники – Сполучені Штати, комусь найбільше сподобалась Нова Зеландія, а в одному з молодших класів приділили особливу увагу Святому Патрику – покровителю Ірландії, та одягнулись відповідно в зелений одяг, що символізує шати ірландського єпископа, заступника і борця за волю Ірландії.

Протягом тижня  учні розгадували фразеологізми, брали участь у конкурсі з найшвидшого читання скоромовки, ставили невеличку виставу, пекли печиво за рецептами Британської кухні, а наприкінці тижня відбулося нагородження “юних режисерів”, які зняли відео на тему Тижня англійської мови. Весело та креативно проходять заходи у Великомитницькому ліцеї.

Однак не лише про навчання та власне дозвілля дбають здобувачі освіти. Не забувають вони й про наших захисників та захисниць. Під час невеличкої екскурсії коридорами ліцею увагу привернуло місце, де плетуть маскувальні сітки. Виявляється, під час перерви, або навіть коли у дітей немає якогось уроку, вони йдуть плести сітку, І роблять це заради Перемоги, задля майбутнього незалежної України.

Під час перерви

У старшокласників немає уроку фізкультури, тож вони взялися за корисну справу.

Текст і фото – Алли Корнієнко.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *