Туберкульоз може маскуватися під різні хвороби: скільки хворих виявлено в Хмільницькому районі

Туберкульоз може маскуватися під різні хвороби: скільки хворих виявлено в Хмільницькому районі

Сьогодні – 24 березня, Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Цей день відзначається щорічно у всьому світі. Традиційними в березні стали місячники боротьби з туберкульозом. Це зумовлено «глобальною надзвичайною ситуацією» та
оголошенням світової пандемії.

Туберкульоз – це небезпечне, важке інфекційне захворювання, яке вже
не одне тисячоліття «випробовує» людство на міцність. Попри суттєві успіхи
у боротьбі з цим захворюванням воно залишається найпоширенішим у світі та
посідає 1 місце за смертністю людей від інфекції.

Туберкульоз є серйозною загрозливою хворобою для здоров’я всього людства. Кінець другого тисячоліття ознаменував себе новим витком епідемії туберкульозу. Це захворювання неліквідоване в жодній країні світу, оскільки послаблення боротьби призвело до виходу ситуації з-під контролю.
Третина населення світу інфікована мікобактеріями туберкульозу – це понад 60 мільйонів. Щодня в Україні від цієї хвороби помирає 11 людей, а щорічно – до 4-х тисяч.

Залишається напруженою ситуація і в нашому районі. Так, за інформацією ВСП Хмільницький РВ ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», за 2021 рік у Хмільницькому районі виявлено 18 хворих на активну форму туберкульозу.

  • Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання при умові ефективного лікування. Використовуються загальноприйняті методи виявлення туберкульозу: туберкулінодіагностика (реакція Манту), флюорографічне обстеження та лабораторні методи, – розповів інтернет-виданню NEWS Хмільника завідувач Хмільницького відділення “Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Володимир Бойко.

За його словами, щорічним флюорообстеженням підлягає населення, яке має підвищений ризик захворіти на туберкульоз. Це декретовані групи: працівники харчової
промисловості, освіти, медичні працівники, для інших верств населення – 1 раз в 2 роки.

Як сказав Володимир Бойко, джерелом захворювання часто бувають люди похилого віку, особливо одинокі громадяни, особи без постійного місця проживання, мігранти,
інваліди та інші. Варто також звернути увагу й на те, що туберкульоз може маскуватися під різні хвороби. Однак є сигнальні ознаки, які дозволять запідозрити туберкульоз: це постійна невмотивована слабкість, підвищена втомлюваність, погіршення або відсутність апетиту, втрата ваги, тривала лихоманка (в межах 37,1 – 37,5 С), пітливість, тривалий кашель.

  • Пам’ятайте! Дотримання правил особистої гігієни, щорічне обстеження та вчасне звернення до сімейного лікаря вбереже вас від захворювання на туберкульоз, – звернувся до хмільничан Володимир Бойко.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *