Три нові випадки COVID-19 у Хмільнику…

Три нові випадки COVID-19 у Хмільнику…

– На жаль, останнім часом у нас зафіксовані три випадки захворювання на COVID-19. У одному випадку захворів технічний працівник місцевого підприємства. На щастя, попередньо відомо, що він не мав контактів із колегами. Хворий перебуває під наглядом медиків, – повідомив завідувач ВСП Хмільницький міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Володимир Бойко. – Далі зареєстровані ще два випадки. Подружжя з Житомирської області приїхало пролікуватись та відпочити до одного з наших санаторіїв. Це чоловік та жінка середнього віку. За дві доби спершу зле стало жінці. Тож вони поїхали з оздоровниці додому.

Вже вдома у Житомирській області COVID-19 діагностували саме у жінки. Згодом – вже у чоловіка. Попередньо відомо, що жінка контактувала у нас зі своїм лікуючим лікарем та медперсоналом, а також із працівниками їдальні. Чоловік теж контактував із персоналом. У санаторії були проведені термінові дезінфекційні та протиепідемічні заходи, взяті аналізи в усіх працівників оздоровниці. Чекаємо на результати… Під наглядом перебувають й медики, які на момент контакту із хворими особами були у засобах індивідуального захисту.
Зазначу, що усі наші оздоровниці працюють із суворим дотриманням усіх санітарно-гігієнічних норм. Це і постійні дезінфекційні заходи, персонал у засобах індивідуального захисту…

На даний час по Хмільницькому району зареєстровано  90 випадків захворювання на COVID-19. Нині на лікуванні в інфекційному відділені КНП «Хмільницька ЦРЛ» заходиться  двоє хворих, ще четверо із підозрою, на амбулаторному лікуванні. Одужали 83 хворих, померла одна людина…

На жаль, захворіли 12 дітей  (місто – 7, село – 5), із них 2 дітей до року –  6 та 11 місяців.  Двоє дітей віком 11 місяців та 3 роки перебували на лікуванні у Вінницькій обласній дитячій лікарні. Решта дітей знаходились на амбулаторному лікуванні під наглядом сімейних лікарів. На даний час 11 дітей вже одужали.

Звертаю увагу органів виконавчої влади та самоврядування, на те, що у дітей хвороба може протікати безсимптомно.  Враховуючи пору року, діти активно відпочивають у парку, на дитячих ігрових майданчиках та батутах, де дезінфекція не проводиться. Діти одягнені у легкий літній одяг із відкритими ділянками тіла. Тож при контакті з зараженими поверхнями ігрових споруд може відбутися інфікування.

Для попередження зараження збудником коронавірусної хвороби COVID-19 та розповсюдження випадків захворювання необхідно дотримуватись наступних протиепідемічних правил та Постанов головного державного санітарного лікаря:

– Виконавчій владі необхідно забезпечити систематичне проведення поточної дезінфекції у місцях масового скупчення людей, а саме: зупинок громадського транспорту, дитячих майданчиків, ліфтів та під’їздів багатоквартирних будинків. Контролювати проведення масових заходів, наради, конференції, сесії проводити з дотриманням дистанції, а по можливості – дистанційно.

– Перевізникам забезпечити регулярну дезінфекцію транспортних засобів,  перевезення пасажирів здійснювати в межах кількості місць для сидіння та в масках або респіраторах.

 – Керівникам закладів торгівлі, громадського харчування посилити контроль за проведенням дезінфекції приміщень  та контактуючих поверхонь і забезпечити дотримання відстані між клієнтами не менше – 1,5 м.та використання відвідувачами та працівниками засобів індивідуального захисту

 Жителям міста та  району:

– При перебуванні в громадських будинках і спорудах, закладах торгівлі тощо необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски.

– Уникати скупчення людей, рекомендовано дотримуватись соціальної дистанції не менш 1,5 метрів від інших людей;

– Уникати близького контакту з особами, які кашляють або мають симптоми гострого респіраторного захворювання.

– Дотримуватись гігієни рук: часто та ретельно мити руки з милом не менш 20 секунд, обробляти руки дезінфікуючими засобами.

– Дотримуватись етикету кашлю.

– При підвищенні температури тіла, кашлю, ускладнення дихання та інших симптомів гострих респіраторних захворювань необхідно терміново звернутись до  сімейного лікаря.

– При контакті (перебуванні на відстані одного метру протягом 15 хвилин і більш) з хворими на COVID-19 обов’язковою є процедура самоізоляції 14 днів.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *