Топ-5 книг, які варто читати дітям

Топ-5 книг, які варто читати дітям

Якщо хтось скаже, що зараз діти не читають, я ж знайду багато аргументів і прикладів, які доведуть зворотне. Сотні спеціалістів радять самим батькам читати, аби дітки бачили гарний приклад. При моїй шаленій любові читати і неймовірній бібліотеці для дошкільнят, мій син любить щось більш рухливе, усю інформацію про своїх любих динозаврів або якісь неймовірні факти про тварин він любить дізнаватись під час моєї розповіді, а не читання. Поки він лише опановує цей процес і я, сама себе заспокоюючи, даю йому час полюбити неймовірний світ книжкових пригод, але питання дослідила. Що поробиш – така я вже, важко мені уявити, що можна не любити читати!))

Недавно дізналась, як одна мама, не примушуючи дітей, навчила їх любити книги. Такий метод підходить для тих доньок і синочків, які вміють читати.

Кожного вечора вона читала про неймовірні пригоди якогось улюбленого героя дітей, потім у неї потихеньку стали з’являтись невідкладні хатні справи і часу на продовження цих оповідок «не вистачало». Малим так було цікаво дізнатись, що ж було далі у тих історіях, що вони самі по черзі стали читати цю книгу, а там, захопившись, стали книголюбами.

Я не буду перераховувати всі книги, які я читала в дитинстві. Деякі тобі точно здадуться дивними, але й вони стали мені в нагоді у житті. У моєї бабусі була дуже класна бібліотека, але я, маленькою, чомусь вподобала саме ці книги, вони аж ніяк не завадили у моєму житті. «Кобзар» Тараса Шевченка, варто було б залишити без коментарів, але саме ця книга, з юним Тарасом Григоровичем на обкладинці, стала моєю першою книгою, з якою я плакала і гнівалась, співпереживала і надихалась. Як не дивно, але малою я любила зачитуватись енциклопедією іншомовних слів… І як же дивно було у школі та в інституті, коли у мене зринали в пам’яті ці слова, які дуже мене виручали в історії, біології і під час вивчення старослов’янської мови. Інколи досі не знаю, звідки я знаю те чи інше слово, а потім минуле передає привіт і жодного разу не пошкодувала про свій дивний вибір для 6-річної дитини.

Медична енциклопедія… Хм, напевно, це треба якось пояснити, але… Скажу лише одне, якби не тогочасна система вступу до ВУЗів та трохи інші сімейні обставини, я б залюбки стала б лікарем, без жартів.

Таки дивні книжечки у дитини, правда? Проте, я підібрала 5 своїх улюблених книг, якими так само зачитуються діти у всьому світі. Вони їх роблять кращими, добрішими, сміливішими… Скажу, що у світі створено стільки неймовірних книг, що вибрати такий мізер, то лиш привід заохотити своїх чад читати.

Так от, ось ці чудові книги, якими зачитуються мільйони дітей (до речі, українське, звісно, тут є):

  1. Антуан де Сент-Екзюпері (Франція) «Маленький принц): подаруй дитині можливість бачити добро не очима ,а серцем. Безсмертна книжка, у якій щось своє знайдуть і дорослі, і діти.
  2. Всеволод Нестайко (Україна) «Тореадори з Васюків»: щось тепле розливається по моєму тілі, коли я згадую цю книгу – це приємні спогади про неймовірно смішні пригоди Павлуші та Яви. Годі говорити треба читати!
  3. Ганс Христіан Андерсен (Данія) «Гидке каченя»: читати двічі – у дитячому та підлітковому віці. Там кожна вікова група знайде відповіді на свої питання. Книга – справжній гімн вірі та надії для тих, хто вірить у перемогу добра і світла у цьому світі.
  4. Астрід Ліндгрен (Швеція) «Пригоди Пеппі Довгопанчохи»: зроби подарунок своїй дитині. Нехай вона порине у дивовижний світ пригод смішної дівчинки саме завдяки тобі.
  5. Джоан Роулінг (Великобританія) «Гарі Потер і філософський камінь»: досі дивує обурення деяких людей, щодо нібито популяризації магії і чаклунства серед дітей. Не читайте тоді їм казки про Бабу Ягу, Попелюшку з її хрещеною феєю і про Котигорошка! Бо для мене книги про Гарі Потера – це історія про дружбу, самопожертву, уміння обирати своє і своїх там, де ти, на перший погляд, здаєшся чужим та про відвагу. І хай там що, я порекомендую цю книжку своїм дітям, бо кожен бачить тем те, що хоче бачити!

І поки я інколи не знаходжу час для читання стільки, скільки я хочу, вірю, що якщо ти полюбив читати, то це – назавжди. І нехай ця любов передається генетично!!!

 

Ваша Наталя Міщук

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *