Ситуація із захворюванням на COVID-19 у місті й районі: серед захворілих малолітня дитина, медики й працівники закладів освіти

Ситуація із захворюванням на COVID-19 у місті й районі: серед захворілих малолітня дитина, медики й працівники закладів освіти

 За останні 10 днів у Хмільнику та Хмільницькому районі зареєстровано 35 нових
випадків захворювання на COVID-19  (м. Хмільник – 16, села – 19 осіб), серед захворілих –  дитина віком 1 рік 7 місяців (з с.Воронівці). Також за останній тиждень було зареєстровано 1 смерть: помер 57-річний житель м. Хмільника.
Всього в районі зареєстровано 505 випадків захворювань на COVID-19, що склало 837,2
випадків на 100 тис. населення (по місту -281, по селах –224), із них 28 дітей (місто –11, село – 17), одужало – 443, померло – 13 осіб (8 – місто, 5 – село). Серед захворілих – 55 медичних
працівників та 41 – працівники закладів освіти.

Станом на ранок 11 грудня 2020 року  на стаціонарному лікуванні знаходиться 14 хворих на COVID, на амбулаторному – 35 осіб.

Дані  про ситуацію із захворюванням на коронавірус спеціально для NEWS Хмільника було надано завідувачем ВСП “Хмільницький міськрайвідділ лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Володимиром Бойком.
Також він наголосив на тому, що нині іде епідсезон захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, що ще більше ускладнює епідситуацію. Згідно моніторингу стану захворюваності на грип та ГРВІ, який постійно здійснюють фахівці ВСП «Хмільницький МРВЛД», встановлено, що по школах міста щодня відсутніх через хворобу в середньому – 400-420 дітей (14-15%), по школах сіл району – 190–200 дітей (8-9%). А за медичною допомогою за останні два тижні до КНП «Хмільницький ЦПМСД» з приводу ГРВІ звернулось тільки 98 дітей.

  • Звертаюся до батьків з величезним проханням, щоб не займалися самолікуванням дітей, а при появі перших симптомів гострих респіраторних захворювань зверталися до сімейного лікаря. І не тільки діти, а й всі, у кого з’явилися симптоми гострих респіраторних захворювань, повинні звернутись до сімейного лікаря, де вас відповідно до законодавчих актів МОЗ України в
    обов’язковому порядку повинні протестувати (відібрати біоматеріал для дослідження
    методом ПЛР) на коронавірусну хворобу COVID-19, – наголосив Володимир Бойко.
  • Враховуючи серйозність ситуації, вкотре наголошую про необхідність керівниками закладів та установ вживати всіх протиепідемічних заходів, визначених законодавством України з метою недопущення спалаху коронавірусної хвороби.

Крім того, з відділу лабораторних досліджень вкотре нагадали жителям і гостям міста й району про те, як потрібно дотримуватися протиепідемічних заходів.
А саме – під час перебування в громадських будинках і спорудах, закладах торгівлі, транспорті тощо необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски.

Уникати скупчення людей;

рекомендовано дотримуватись соціальної дистанції не менше 1,5 метрів від інших людей;

уникати близького контакту з особами, які кашляють або мають симптоми гострого респіраторного захворювання;

дотримуватись гігієни рук: часто та ретельно мити руки з милом не менше 20 секунд;

обробляти руки дезінфікуючими засобами;

дотримуватись етикету кашлю.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *