Світову чемпіонку Мар’яну Шевчук визнали винною в скоєнні ДТП

Світову чемпіонку Мар’яну Шевчук визнали винною в скоєнні ДТП

Спортсменку визнали винною в ДТП, в якій загинули дві пасажирки. Хмільничанці присудили основне покарання – два роки виправних робіт за місцем роботи з відрахуванням із заробітку 20 відсотків у дохід держави щомісяця. Про це повідомили у пресслужбі Вінницького апеляційного суду. 

Водночас на три роки суд позбавив чемпіонку права керувати транспортними засобами. На те прокурорка та захисниця обвинуваченої подали на вирок апеляційну скаргу, де захисниця просила скасувати обвинуваченій вирок і призначити підзахисній покарання, не пов’язане з позбавленням волі. Прокурока ж вважає, що суд безпідставно позбавив Мар’яну Шевчук права керувати транспортними засобами, бо посвідчення водія вона не отримувала.

  • Потерпілі ж покладалися на розсуд суду. Повідомили: обвинувачена просила у них вибачення та повністю компенсувала визначену вироком моральну шкоду – по 400 тисяч гривень кожному,йдеться в повідомленні.

Вислухавши учасників процесу, колегія Вінницького апеляційного суду апеляційну скаргу прокурора відхилила, а вимоги захисниці обвинуваченої задовольнила частково. Тож вирок районного суду в частині призначеного покарання змінила та визначила Мар’яні Шевчук покарання за частиною 3 статті 286 Кримінального кодексу України. При цьому застосувала статтю 69 цього кодексу: призначила покарання нижче від найнижчої межі, передбаченої законом за вчинений злочин. Мотивувала це тим, що перебування Мар’яни Шевчук в умовах ізоляції призведе фактично до завершення її спортивної кар’єри.

В ухвалі Вінницького апеляційного суду йдеться про те, що, перебуваючи в умовах ізоляції, Мар’яна не зможе займатися тренуваннями, приймати відповідне харчування, відвідувати змагання, що призведе і до зменшення спортивних досягнень України на міжнародній арені, що є актуальним для підтримання державного авторитету України, особливо в умовах воєнного стану.

Водночас у ній наголошують: покарання у виді обмеження волі, громадських робіт застосувати до обвинуваченої не можна, бо вона має 2 групу інвалідності. Що ж стосується штрафу й арешту до шести місяців, то таке покарання – надто м’яке.

Тому Вінницький апеляційний суд переконаний: винуватиці ДТП доцільно призначити виправні роботи за місцем роботи засудженої з відрахуванням відсотків на користь держави.

Суд зважив і на кілька обставин, що пом’якшують покарання й істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, який хоч і належить до тяжких, але не є умисним, а вчиненим з необережності.

Нагадаємо, минулого року жахлива аварія сталася  в селі Пиківська Слобідка, що у Хмільницькому районі. Тоді в аварії загинули дві пасажирки, водійка потрапила в лікарню.

В жахливій ДТП загинули дві хмільничанки, водійка у лікарні

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *