Суха трава горіла за селом Старою Гутою. Рятувальники вкотре просять хмільничан не влаштовувати пожежі у екосистемах…

Суха трава горіла за селом Старою Гутою. Рятувальники вкотре просять хмільничан не влаштовувати пожежі у екосистемах…

– Суха трава горіла за селом Старою Гутою. Повідомлення надійшло до нас вчора о 15.18. На виклик виїхав наш черговий караул. Пожежу загасили о 15.45. Внаслідок пожежі згоріли 0,15 га сухої трави. Орієнтовна причина пожежі – необережне поводження із вогнем невстановленої особи, – розповів фахівець сектора забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій у Хмільницькому районі Дмитро Іщук.

Хмільницькі рятувальники вкотре просять хмільничан не спалювати суху траву тощо:

– Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.
Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Гинуть рослини, комахи, молодняк звірів та птахів. Регулярні підпали зменшують біорізноманітність та порушують природну рівновагу. Знищується унікальна заповідна рослинність.

Слід пам’ятати, що під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань. Часто до вогню потрапляє різне сміття, що істотно підсилює рівень забруднення повітря і збільшує шкоду для здоров’я.

Тому ми просимо мешканців Хмільника та Хмільницького району дотримуватися простих правил безпеки: не кидати в лісі палаючі недопалки, не розводити багаття в густих заростях, під низько звисаючими кронами дерев, поруч зі складами деревини, торфу, в безпосередній близькості від сільськогосподарських культур; не випалювати суху траву в полях і на лісових галявинах, не розводити багаття у вітряну погоду і залишати його без нагляду. При порушенні правил пожежної безпеки в Ви наражаєте на небезпеку себе та оточуючих Вас людей.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *