“Створюємо ліси разом”: лісівники Хмільниччини цього тижня саджатимуть новий ліс та запрошують хмільничан приєднатися до акції

“Створюємо ліси разом”: лісівники Хмільниччини цього тижня саджатимуть новий ліс та запрошують хмільничан приєднатися до акції

Впродовж жовтня-листопада державні підприємства лісового господарства Вінниччини візьмуть участь в загальнодержавній акції “Створюємо ліси разом” і запрошують приєднатися жителів області, зокрема, й хмільничан.

Акція проводиться на виконання програми Президента України “Зелена країна”. В рамках програми за три роки планують висадити 1 млрд дерев та за 10 років збільшити площу лісів на 1 мільйон.

Наразі у держлісфонді визначено 50 ділянок, де проведуть організовану осінню висадку дерев. Лісівники області запрошують всіх жителів, а також працівників органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, мешканців територіальних громад долучитися до озеленення територій шкіл, прибудинкових територій, дитячих садків, створення парків, скверів, алей тощо.

Лісистість області наразі становить 13,8%. Для оптимальної лісистості Вінницької області, а це становить 15%, необхідно створити ще 30 тисяч гектарів нових лісів, – повідомили у Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Нові ліси в області також активно створюватимуть і працівники державного підприємства “Хмільницьке лісове господарство”. Вони уже готові озеленювати Хмільниччину, адже посадковий матеріал  заготовляють заздалегідь, а на добру справу завжди зголошуються небайдужі хмільничани.

  • Вже цієї п’ятниці, 8 жовтня, в рамках акції ми плануємо висадити 1,2 гектара лісу саджанцями, які самі й вирощуємо. Маємо в Широкогребельському та Березнянському лісництвах пітомніки, де висіваємо насіння дерев, а потім засаджуємо вирізані вільні ділянки цими саджанцями. На території Березнянського лісництва плануємо висадити 7200 саджанців, а Хмільницького – 6 000, – розповів спеціально для NEWS Хмільника інженер з лісових культур Хмільницького лісгоспу Володимир Курилюк.

За словами Володимира Михайловича, в грунт висадять саджанці дуба звичайного або черешчатого та горіха чорного. Разом з лісниками новенький ліс цього тижня саджатимуть працівники райдержадміністрації та районної ради, які, до речі, завжди беруть участь в посадці лісів ось уже впродовж десяти років.

Жителі Хмільниччини також можуть долучитися до процесу відновлення зелених легенів планети, звернувшись до лісового господарства за допомогою, порадами і посадковим матеріалом. Як повідомив Володимир Курилюк, вони вже мають бажаючих. Саджати дерева хочуть навіть цілі сім’ї, з дітьми, адже розуміють важливість цієї справи.

Алла Корнієнко.

Фото – з сайту ДП “Хмільницький лісгосп” і Інтернету.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *