Стало відомо, які ускладнення після перенесеного коронавірусу трапляються найчастіше

Стало відомо, які ускладнення після перенесеного коронавірусу трапляються найчастіше

Дослідження з приводу ускладнень у людей після перенесеної коронавірусної інфекції представлять 30 листопада на щорічних зборах Радіологічного товариства Північної Америки (RSNA).

Серед поширених ускладнень внаслідок COVID-19: інсульт, кровотеча та порушення роботи різних органів. Приблизно в 1 зі 100 пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19, можуть розвинутись ускладнення з боку центральної нервової системи.

  • Наше дослідження показує, що ускладнення з боку центральної нервової системи є важливою причиною захворюваності та смертності в цій руйнівній пандемії,
    – сказав провідний автор дослідження Скотт Х. Фаро.

В повідомленні йдеться про те, що лікар Фаро з колегами дослідили майже 40 тисяч випадків госпіталізації з позитивним діагнозом COVID-19, які проводили в лікарнях США і західноєвропейських університетських клініках. Досліджували пацієнтів, яких було госпіталізовано  в 2019 й 2020 роках. Середній вік пацієнтів – 66 років.

Результати аналізу:

  • Найчастішою причиною госпіталізації були сплутаність свідомості та зміна психічного статусу, за яким слідувала лихоманка.
  • Багато пацієнтів страждали на такі супутні захворювання, як: гіпертонія, серцеві захворювання та діабет.
  • Було виявлено 442 гострі результати нейровізуалізації, які, швидше за все, були пов’язані з вірусною інфекцією. Загальна частота ускладнень з боку центральної нервової системи у цій групі пацієнтів становила 1,2%. Захворюваність 1,2% означає, що трохи більше одного зі 100 пацієнтів, які надійшли до лікарні з COVID-19, матимуть проблеми з мозком.
  • Найбільш частим ускладненням був ішемічний інсульт із частотою 6,2%, за яким йшли внутрішньочерепний крововилив (3,72%) та енцефаліт (0,47%), запалення головного мозку.

Значно менше було виявлено таких захворювань, як гострий дисемінований енцефаломієліт, запалення головного та спинного мозку та синдром задньої оборотної енцефалопатії – синдром, який імітує багато симптомів інсульту.

Джерело: 24 канал.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *