Стало відомо, коли Україна перейде в жовту зону: що чекає на вакцинованих і невакцинованих

Стало відомо, коли Україна перейде в жовту зону: що чекає на вакцинованих і невакцинованих

Сьогодні стало відомо, коли вся Україна перейде в жовту карантинну зону. Таке рішення ухвалила Державна комісія з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Оскільки Україну “накриває” третя хвиля коронавірусу, країна з 23 жовтня перейде у жовту зону. Повний текст рішення невдовзі має оприлюднити уряд.

Що це означає?

У жовтій зоні діють такі загальні карантинні обмеження (є винятки за умови вакцинації):

Концерти – масові заходи мають відбуватись, якщо на одну людину є щонайменше 4 кв. метри площі.

Ресторани – не більше 4 людей за столиком, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри;

Кінотеатри – мають працювати із заповненістю залів (усіх залів певного кінотеатру разом) менше за дві третини місць, або ж не більше 50% місць у кожному окремому залі цього кінотеатру;

Спортивні зали – можуть працювати лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 кв. метрів площі.

У жовтій зоні слід обов’язково носити маски у приміщеннях, дотримуватися фізичної дистанції у 1,5 м.

Що слід очікувати вакцинованим і які сюрпризи чекають на невакцинованих?

Цього разу уряд дозволив ряд послаблень для людей, які отримали одну чи дві дози щеплення від коронавірусу.

За ними, всі обмеження жовтої зони не будуть працювати, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80% організаторів концертів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів та басейнів мають хоча б одне щеплення.

Також обмеження не працюють, якщо відвідувачі та працівники мають дійсний (72 год) результат ПЛР-тест чи експрес-тестування.

Як збираються рахувати?

Щоб перевірити, чи мають відвідувачі чи працівники закладів одне чи два щеплення в уряді запропонували зробити два види внутрішніх електронних ковід-сертифікатів – жовтий (про перше щеплення) і зелений (про повний курс вакцинації). Однак ця технологія на сьогодні так і не запрацювала.

Наразі в Україні електронні ковід-сертифікати про вакцинацію мають можливість завантажити тільки ті люди, які пройшли повний курс щеплення.

У Мінцифри лише планують запустити сертифікати про одну дозу у тестовому режимі.

Але навіть люди, які отримали дві дози, стикаються з величезними технічними проблемами при завантаженні сертифікатів у телефони.

Проте у бізнесу є вибір – надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватися всіх обмежень.

Тобто у кафе, кінотеатри можуть пускати без обмежень, але тільки вакцинованих відвідувачів, або з оголошеними обмеженнями, але всіх.

В постанові уряду вказано, що рішення, як надавати послуги, залишається за власником.

Також для перевірки, чи має людина щеплення, підійдуть такі документи: дійсна довідка про негативний результат (72 год) ПЛР-тесту, експрес-тестування на антиген, паперове свідоцтво про вакцинацію, видане сімейним лікарем.

А як працюватимуть школи?

Там, де рівень вакцинації працівників нижчий 80%, заклади освіти перейдуть на онлайн-навчання. Попри те, що за останній тиждень кількість хворих збільшилась в рази, в уряді ситуацію називають контрольованою.

  • Так, ми фіксуємо зростання кількості нових випадків COVID-19, але завдяки вакцинації маємо запас міцності. Медична система готова реагувати на нову хвилю, але найкращий спосіб зберегти своє життя та здоров’я – щепитися від коронавірусної інфекції за першої нагоди, – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За інформацією bbc.com.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *