Спростовуємо фейки: про пожежі в Чорнобильській зоні, референдум і “нацистське гасло”

Спростовуємо фейки: про пожежі в Чорнобильській зоні, референдум і “нацистське гасло”

У соціальних мережах постійно поширюють різну інформацію, яка досить часто виявляється фейковою. Вороги України поширюють її та просять про максимальне розповсюдження для дестабілізації та морального пригнічення українців. Тож, нагадаємо, перш ніж поширювати або вірити в щось із соцмереж, перегляньте стрічку новин у офіційних джерелах, і навіть не з одного.

Нещодавно “популярною” виявилась інформація про пожежі у Чорнобильській зоні, внаслідок чого в повітрі збільшився радіаційний фоню. Радіація загрожує здоров’ю не лише українців. Але в Головному управлінні ДСНС України спростували таку інформацію:

 • У зв’язку з поширенням неправдивої інформації у соціальних мережах та у низці ЗМІ щодо масштабних пожеж у Чорнобильській Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє: станом на 7:57 28 березня, відповідно до даних супутникових знімків викидів тепла та їх потужностей, пожежі та загоряння в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення відсутні.
  Будь ласка, не поширюйте не перевірену інформацію та слідуйте за повідомленнями лише в офіційних джерелах!, – йдеться у повідомленні ДСНС.

  Крім того, Центр протидії дезінформації при РНБО України, у свою чергу, зібрав добірку ворожих фейків, маніпуляцій та дезінформаційних “вкидів”.

 • Прокремлівські сили на окупованій частині Луганщини повідомили, що найближчим часом там може відбутися референдум щодо приєднання ОРЛО до складу росії. У Центрі наголошують, що це маніпуляція.
 • Окупаційні війська поновили тактику обстрілів захоплених населених пунктів для дискредитації українських захисників в очах місцевого населення. Це також маніпуляція!
 • Для підтримки окупаційного режиму в місті Енергодар Запорізької області ворог створив Telegram-канал «Енергодар сьогодні», що просуває наративи та повідомлення, вигідні російській пропаганді. Це  фейк, – зазначають у Центрі протидії дезінформації при РНБО України.
 • Пропаганда кремля заявляє, що відоме пацифістське гасло “Ні війні” (російською “Нет войне”), насправді “нацистське”. Шокуючу заяву зробив відомий “експерт зі стратегічних комунікацій” Трофим Татаренков. Насправді це є нічим іншим, як маніпуляцією.  Темою шоу були благодійні концерти під гаслом “Нет войне” російського репера Oxxxymiron.
  Репер засудив війну, дав антивоєнний концерт у Лондоні, в якому також взяли участь Б.Гребєнщиков та Земфіра. Зібрали на концерті $53000 на допомогу українським біженцям.

Ведучий стверджував, що використання репером цього гасла є “невипадковим”, оскільки воно “перегукується” з гаслом на нацистських листівках, що закидували в оточений Ленінград. Російське гасло завжди звучало “Ми за мир”, а “Ні війні” – це те, що пропагували нацисти”. Але зміст антивоєнних агітплакатів часів СРСР здебільшого формувався з лозунгів “Нет войне”, хоча і були вони проти “загарбницьких війн імперіалістів США”.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *