Споживання електрики знову б’є літній рекорд: громадян просять економити

Споживання електрики знову б’є літній рекорд: громадян просять економити

Споживання вчора, 17 серпня, знову було максимальним за це літо, на 8% перевершивши показник минулої п’ятниці, 11 серпня. Але рекордним залишається 16 серпня. Про це повідомили в НЕК “Укренерго”.

Споживання електроенергії 17 серпня в Україні трималося на максимумі цього літа, хоч і не перевершило рекорд 16 серпня. При цьому за минулу добу в аварійний ремонт виведено одразу 3 енергоблоки, натомість в роботу повернулися два. Як повідомили в Укренерго, обсяг імпорту був недостатній для компенсації різниці між споживанням та виробництвом.

На теплових та гідроелектростанціях тривають відновлювальні та планові ремонти. На атомних енергоблоках проводиться перезавантаження палива та підготовка до активної роботи взимку, роботи йдуть за графіком.

«Укренерго» для забезпечення споживання вимушено застосувало аварійну допомогу з 19:00 до 22:00 з енергосистем Румунії та Польщі загальною потужністю 400 МВт щогодини. Аварійна допомога залишається останнім і найдорожчим заходом подолання нестачі електроенергії в енергосистемі, який не вимагає обмеження споживачів.

Сьогодні здійснюється імпорт електроенергії зі Словаччини та Молдови в ранкові та вечірні години з максимальною потужністю в окремі години до 686 МВт. Експорт відсутній.

За добу зафіксовано ускладнення в роботі 2 повітряних ліній в Дніпропетровській та Тернопільській областях. Знеструмлення споживачів не було, лінії працюють. Енергосистема має обмежені можливості для покриття високого споживання.

ЯК ДОПОМОГТИ ЕНЕРГОСИСТЕМІ

  • вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
  • переносьте користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
  • вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *