Спецслужби рф вербували українських підлітків через Телеграм-канали

Спецслужби рф вербували українських підлітків через Телеграм-канали

Служба безпеки України викрила спецслужби рф на вербуванні українських підлітків для антисемітських провокацій у різних регіонах України. Таким чином ворожі спецслужби намагалися розхитати внутрішню обстановку в Україні та дискредитувати нашу державу на міжнародній арені.

У результаті комплексних заходів СБУ нейтралізувала мережу провокаторів, яких агресор використовував «втемну».  До складу групи входили 13-17-річні учні місцевих шкіл. Для їх дистанційного вербування спецслужби рф створили молодіжний праворадикальний Телеграм-канал.

На цьому інтернет-ресурсі його російські адміністратори, використовуючи психологічні маніпуляції, закликали українських підлітків до вчинення актів антисемітизму у їхніх населених пунктах.

Відповідно до задуму спецслужб рф ворожі провокації мали бути у вигляді нанесення образливих написів на пам’ятних місцях та здійснення там підривів з використанням саморобних вибухових пристроїв.

При цьому представники країни-агресора пропонували учасникам спільноти публікувати фото- та «відеозвіти» провокацій. Отримані таким чином медіафайли російські спецслужби «розганяли» у закордонних ЗМІ як фейкові публікації для дискредитації України.

Так, працівниками СБУ було викрито 15-річного школяра з міста Радомишль (Житомирщина), якого представники країни-агресора тривалий час психологічно «обробляли» через інтернет. Окупанти вимагали від юнака нанести антисемітські написи на одному з меморіальних знаків на території області.  Пізніше аналогічні провокативні зображення було виявлено на стінах декількох приватних будинків.

Також було викрито місцевих учасників підконтрольного рф Телеграм-каналу в Дніпрі, Львові та у Вінниці. Ними виявилися четверо школярів місцевих закладів освіти. Представники російських спецслужб закликали їх до вчинення актів вандалізму на місцях пам’яті жертв Голокосту.

  • Під час обшуків за адресами проживання підлітків виявлено комп’ютери та мобільні телефони із фотографіями-звітами провокацій на користь рф, а також компоненти для кустарного виготовлення вибухівки, – зазначають в СБУ.

За всіма викритими фактами триває розслідування у межах кримінального провадження, розпочатого за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 297 (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого);
  • ч. 1 ст. 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження товарів, які пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію);
  • ч. 1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів).

СБУ закликає батьків бути пильними, щоб запобігати впливу ворожих спецслужб на українських дітей. Також СБУ просить не піддаватися на провокації та сприяти правоохоронним органам у встановленні організаторів, виконавців і пособників злочинних дій.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *