Спалювати опале листя – не можна!

Спалювати  опале листя – не можна!

В осінню пору багато господарів присадибних ділянок прибирають на своїй землі, і нічого кращого не знаходять зробити з опалим листям як спалити його. Такі дії дуже небезпечні для планети і для здоров’я людей, про це говорять з екранів телевізорів, пишуть в газетах і соціальних мережах, але люди все одно роблять все по своєму.

Постійні нагадування про небезпеку диму від спалювання листя не дають жодних результатів, і над Хмільником кожного вечора стоїть сивий туман від їдкого диму. Екологи стверджують, що викиди зі спаленого листя в 350 разів гірші за цигарки. Також вони стверджують, що  на одну тонну спаленого сміття утворюється 30 кілограмів дуже шкідливих хімічних речовин, які забруднюють атмосферу, повітря. Також вони нікуди не діваються, якщо немає відповідних погодних умов, тобто вони не йдуть у верхні шари атмосфери, а опадають на ґрунт і забруднюють землю і воду.

Про шкоду паління опалого листя хмільничанам нагадали на офіційному веб-сайті міста Хмільника:

Шановні жителі Хмільницької громади! Із настанням осінньої пори року чимало «господарів» почали спалювати опале листя, не замислюючись про небезпеку такого процесу для свого здоров’я, а також здоров’я  усіх, хто поряд, та екологічного стану території загалом.

ЗАСТЕРІГАЄМО:

До складу диму від спаленого листя чи трави входить пил, оксиди азоту, важкі метали, канцерогенні сполуки та чадний газ, що загрожує здоров’ю та призводить до погіршення екологічного стану.

У купах зазвичай люди складають листя а також побутові відходи, що може призвести до респіраторних захворювань, алергії, та підвищення ризику виникнення ракових пухлин.

Також спалювання спричиняє зниження родючості ґрунтів через знищення комах та різноманітних рослин, знищення кладок та гнізд птахів, різноманітних видів тварин зайців, їжаків, земноводних та дрібних гризунів гинуть комахи які беруть участь у процесі утворення ґрунту. Спалене листя являється джерелом харчування для інших тварин, збіднюється видовий склад рослинності, 1 тонна спаленого листя 30кг чадного газу.

Замість спалювання опалого листя ПРОПОНУЄМО КОМПОСТУВАННЯ.

Компост – це органічні добрива, що утворилися внаслідок розкладання органічних речовин та мікроорганізмів.  Компост виготовляють з відходів рослинництва(бур’ян, листя, зіпсовані овочі та фрукти), відходів тваринництва, відходів з обробки деревини та побутових відході.

Для виготовлення компосту достатньо помістити відходи рослинництва у спеціальний резервуар або у викопану заздалегідь яму, забезпечити доступ повітря, помірно зволожувати, готовий компост матиме запах та вигляд ґрунту.

 ЗАУВАЖУЄМО:

За спалювання листя трави та побутового сміття передбачено накладення на громадян штрафу від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян 340-1360 грн. і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян 850-1760 грн.

Хмільничани! Будьмо відповідальними господарями у своєму домі та у рідному місті!

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *